Czy zgadzasz się, że Szkocja powinna być niepodległym państwem? Takie pytanie miało pojawić się w referendum w sprawie niepodległości Szkocji w 2014 roku. Miało, ale jak informuje BBC, to się zmieni.

Wszystko rozbija się o drobną, ale jednak znaczącą różnicę. Dotychczasowa forma pytania zostanie zmieniona. Rząd w Szkocji zaakceptował propozycję Komisji Wyborczej i po zatwierdzeniu przez szkocki parlament zamieni pytanie z: Czy zgadzasz się, że Szkocja powinna być niepodległym państwem? na: Czy Szkocja powinna być niepodległym państwem? Szkocka minister Nicola Sturgeon, potwierdziła, że szkocki rząd przychyla się do propozycji Komisji Wyborczej jak również do zwiększenia wydatków na kampanię prowadzoną zarówno za niepodległością jak i przeciw.

Prace nad zatwierdzeniem propozycji Komisji Wyborczej szkocki parlament rozpocznie w marcu. Eksperci nie przewidują żadnych większych wątpliwości i najprawdopodobniej zostaną szybko przyjęte. Przypomnijmy, że referendum w sprawie niepodległości odbędzie się jesienią 2014 roku. I choć rząd ma nadzieję, że referendum zakończy się sukcesem, to według ostatnich badań, za niepodległą Szkocją opowiedziało się zaledwie 23% badanych.

db
Źródło: BBC
Fot: Fotolia

 

 

 

 

 

Sharing is caring!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *