Muzułmańscy terroryści spod znaku Boko Haram na początku tego roku wtargnęli do miasta Baga oraz Doron Baga i zniszczyli prawie 4000 budynków i zabili jak się szacuje około 2 tysięcy ludzi.

_________________________________________________________________________________________________________

Początkowo sądzono, że ofiar muzułmanów padło około 150 osób. W tej chwili Amnesty International podaje, że w czasie ataku śmierć mogło ponieść około dwóch tysięcy osób.

Boko Haram organizacja, która stoi za tym mordem dokonała w ostatnim czasie kilku innych ataków, wykorzystując między innymi do ich przeprowadzenia dzieci ginące w samobójczych zamachach.

Amnesty poinformowało, że ataki na dwa sąsiadujące ze sobą miasta czyli Baga i Doron Baga, to jak do tej pory największa i najbardziej krwawa akcja muzułmańskiej organizacji terrorystycznej.
boko haram_mapa

Zdjęcia satelitarne zrobione między 3 a 7 stycznia pokazują jak w ciągu zaledwie kilku dni przestały istnieć dwa miasta. Świadkowie tych wydarzeń twierdzą, że uciekając widzieli wkoło siebie leżące trupy. Zdjęcia satelitarne zostały wykonane w podczerwieni i kolor czerwony w rzeczywistości jest zielony(są to głównie drzewa).

Atak na te dwa miasta miał być zemstą za współpracę ich mieszkańców z rządowymi siłami bezpieczeństwa.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!