ISIS chciało zaatakować premier Theresę May

Fanatycy z ISIS uszykowali plan ataku na brytyjską premier Theresę May. Sprawca kilka dni przed planowanym zamachem trafił w ręce policji.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Zatrzymano Naa’imur Zakariyh Rahman, który zaplanował samobójczy atak terrorystyczny. Prawdopodobnie chciał się zdetonować na Downing Street, a bomby miały być ukryte w plecaku oraz w kurtce.

Mężczyzna w ręce policji trafił przez zamieszczone w Sieci wideo. Sam nagrał krótki film, w którym otwarcie mówił o planowanym zamachu na brytyjską premier. Nie krył, że jest związany z organizacją ISIS.

Posiadając takie informacje, policja rozpoczęła sprawną akcję. Wydelegowano jednego z agentów M15, który zdobył sympatię zamachowca. Rahman przyznał, że nie obawia się policji, ponieważ był już przez nią kilkukrotnie sprawdzany. Dodał, że do całej akcji ataku w Wielkiej Brytanii zachęcił go nieżyjący już wujek, który również był oddany ISIS. Rahman agentowi M15 bez problemu powiedział, że chce dokonać samobójczego zamachu w Parlamencie na Theresę May. Takie informacje wystarczyły, by zatrzymać zamachowca.

– On już wiedział, że swoją przemoc skieruje w samo serce rządu Zjednoczonego Królestwa. Przed aresztowaniem sądził, że dzieliło go od tego zaledwie kilka dni – powiedział Mark Heywood prokurator.

Źródło | Goniec.com

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.