» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.österreich.at

Siedmioosobowa rodzina z pięciorgiem dzieci prawdopodobnie przebywa w Syrii.

__________________________________________________________________________________________________

Siedmioosobowa rodzina ze Styrii, za którą został wydany przez Interpol międzynarodowy list gończy, przebywała jeszcze do Bożego Narodzenia w Wettmanstätten, powiedział burmistrz tej miejscowości. Teraz prawdopodobnie znajdują się w Syrii.

W grudniu dzieci były jeszcze w szkole.
Rodzina z pięciorgiem dzieci – trzy dziewczynki i dwóch chłopców – w wieku od dwóch do 13 lat co najmniej do początku świąt Bożego Narodzenia w grudniu 2014 r nadal mieszkała w domu w Wettmanstätten, powiedział Burmistrz Helmut Kriegl (OVP).

Byli to normalni ludzie
Małżeństwo Enes S. i Michaela S. było „bardzo zwyczajne” i nic nie wskazywało na to, że nie chcieli dłużej zostać w Austrii. Burmistrz Kriegl powiedział, że kiedy ostatnio rozmawiał z mężczyzną, on planował połączenie domu do kanalizacji.

Rodzina mieszkała od lipca 2013 roku w zachodniej Styrii. Siostra matki powiadomiła w dniu 19 grudnia policję o zaginięciu. Według doniesień mediów, ojciec należy do kręgu podejrzanych dżihadystów nauczanych przez Mirsad O. aka Ebu Tejma, obecnie znajduje się w areszcie w Graz. Prokuratura nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.

 

Sharing is caring!