Ciężarna matka jedenaściorga dzieci Cheryl Prudham, kupiła torebkę wartą kilkaset funtów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że głównym źródłem utrzymania jej rodziny jest zasiłek.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Z powodu licznego potomstwa kobieta otrzymuje od brytyjskiego rządu zapomogę w wysokości 39 tys. funtów rocznie. Internauci są oburzeni luksusowym życiem mamy.

Rok temu 32-letnia Cheryl Prudham i jej mąż Rob, zostali ostro skrytykowani za wykupienie luksusowej zagranicznej wycieczki za siedem tysięcy funtów. – Nie czuję się źle z tym, że w taki sposób wykorzystujemy pieniądze podatników. Mamy prawo do wakacji – na łamach prasy usprawiedliwiał się jej mąż Rob.

Tym razem 32-latka zdecydowała się na kupienie luksusowej skórzanej torebki marki Mulberry, której koszt to blisko 900 funtów.

Obecnie Cheryl Prudham spodziewa się 12. dziecka. Jej 29-letni mąż Rob pracuje jako kierowca samochodu dostawczego, w związku z czym ich roczny dochód wynosi ponad 60 tys. funtów. Rodzina spełnia jednak odpowiednie wymogi i w świetle prawa może pobierać zasiłek w wysokości 39 tys. funtów rocznie.

Prudham mieszkają w pięciopokojowym domu komunalnym, ale czekają już w kolejce na większe siedmiopokojowe lokum.

(md) | Goniec.com | Fot | za Daily Mail

goniec_150