Imigranci z Unii Europejskiej mile widziani w Szkocji. Tu jest wasz dom

Szefowa autonomicznego rządu szkockiego Nicola Sturgeon napisała list do obywateli państw UE mieszkających w Szkocji, podkreślając, że pomimo Brexitu Szkocja „to nadal wasz dom i jesteście tutaj mile widziani”.

W liście opublikowanym w mediach społecznościowych Sturgeon zaznaczyła, że prawa obywateli Unii Europejskiej nie uległy zmianie i wciąż posiadają oni te same prawa do mieszkania i wykonywania pracy w Szkocji.

„Wierzę, że powinny one być zagwarantowane także w długiej perspektywie i napisałam do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona i wszystkich kandydatów na jego następcę, wzywając ich do zapewnienia wam prawa pobytu” – podkreśliła Sturgeon.

Liderka Szkockiej Partii Narodowej dodała, że „Szkocja nadal jest waszym domem, jesteście tutaj mile widziani, a wasz wkład w gospodarkę, społeczeństwo i kulturę jest przez nas doceniany”. Jak zapewniła, „szkocki rząd robi wszystko, co możliwe, aby ochronić naszą pozycję w Europie, a zatem także interesy i prawa ludzi z całej Unii Europejskiej, którzy tutaj mieszkają”.

list pani premier

„Szkocja zagłosowała przytłaczającą większością za pozostaniem w Unii Europejskiej, wybierając otwarte, inkluzywne społeczeństwo ze swobodnym przepływem osób i wolnym handlem”. – napisała Nicola Sturgeon.

Nicola Sturgeon powiedziała, że jeśli rząd w Londynie rozpocznie przygotowania do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, to jej gabinet rozważy przeprowadzenie drugiego referendum w sprawie niepodległości Szkocji.

OM / Open Magazyn
Na podstawie PAP / Jakub Krupa

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA