Imigranci przez pomyłkę otrzymują karty do głosowania w referendum

Obywatele krajów europejskich nie mogą głosować w referendum, chyba że posiadają brytyjskie obywatelstwo. Tymczasem imigranci w Wielkiej Brytanii, w tym także Polacy przez pomyłkę otrzymują pocztą karty do głosowania.

Krajowa Komisja Wyborcza oficjalnie poinformowała o pomyłce. Nie wiadomo jednak ile osób, które nie mogą brać udziału w referendum, otrzymało karty do głosowania. Jak podaje „The Times”, oprócz Polaków, karty do głosowania otrzymało wielu Niemców i Szwedów, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii. Problem dotyczy także mieszkających za granicą Brytyjczyków, którym źle podano zasady głosowania korespondencyjnego.

Uprawnieni do wzięcia udziału w referendum są wszyscy Brytyjczycy powyżej 18. roku życia oraz obywatele Irlandii Północnej, Malty, podobnie jak inni obywatele Wspólnoty Narodów (Commonwealth). Zagłosować będą mogli też obywatele Wielkiej Brytanii, którzy mieszkali za granicą przez okres krótszy niż 15 lat. W sumie uprawnionych do głosowania jest ponad 45 milionów osób.

(za: Sotland.pl)

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!