Imigranci mogą mieć problemy z otrzymaniem statusu osoby osiedlonej?

Problem z uzyskaniem statusu osoby osiedlonej mogą mieć imigranci z Europy Wschodniej, w tym Polacy, Rumuni oraz Bułgarzy.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Aby otrzymać status osoby osiedlonej trzeba przedstawić odpowiednie dokumenty, potwierdzające dłuższy pobyt na terenie Wielkiej Brytanii. Problem z tym mogą mieć, m.in. Polacy, mimo że mieszkają legalnie.

Wynika to faktu, że wielu polskich imigrantów swoją karierę na Wyspach rozpoczynało od tzw. szarej strefy, czyli zatrudniali się jako budowlańcy, hydraulicy, osoby sprzątające lub na tzw. zmywaku. East European Resource Centre w Londynie uważa, że wielu imigrantów nie jest przez to w stanie wykazać, jak długo przebywają na terenie Zjednoczonego Królestwa.

– Home Office informuje ludzi odnośnie statusu osoby osiedlonej na Facebooku, YouTube oraz Spotify. Jednak nie jest to właściwa droga do tego, aby zainteresować ludzi tą kwestią. Mówimy tutaj o setkach tysięcy ludzi bezradnych. Są to ludzie, którzy mogli przybyć tutaj i rozpocząć pracę za gotówkę przez parę pierwszych miesięcy, jednak zanim zdali sobie sprawę z niekorzystnych warunków zatrudnienia, mogły minąć lata. Niektórzy z nich wynajmowali przepełnione mieszkania i nie mieli nawet kontaktu z landlordami i nie posiadają dokumentacji podatkowej z tego okresu – powiedziała Barbara Drozdowicz, dyrektor wykonawczy East European Resource Centre.

Źródło | Goniec.com

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!