Ed Miliband chce chronić imigrantów na Wyspach przed wykorzystywaniem ich przez pracodawców i zapowiada zmiany prawne. Jego zdaniem pracodawcom, którzy zaniżają wynagrodzenia i oferują niekorzystne warunki pracy powinno grozić nawet więzienie.

_________________________________________________________________________________________________________

Przemówienie dotyczące imigrantów w Wielkiej Brytanii lider Partii Pracy wygłosił w angielskim Great Yarmouth i trwało ono 7 minut i 43 sekundy.

W przemowie polityk zaznaczył, że jego ugrupowanie chce, aby każdy „oszust”, który wykorzystuje imigrantów w jakikolwiek sposób, poniósł konsekwencje swoich czynów.

Brytyjczyk zarzucił Partii Konserwatywnej i ugrupowaniu UKIP, że za bardzo przejmują się skutkami rosnącej imigracji i wyliczaniem minusów przyjazdu obcokrajowców do Wielkiej Brytanii, a za mało kwestiami traktowania tych ludzi na co dzień na Wyspach.

Laburzyści chcą aby zmiany w prawie określające kary dla nieuczciwych pracodawców opierały się na przepisach niemieckich. Według nich każdy, kto wykorzystuje imigrantów nakłaniając do niewolniczej pracy podlega karze więzienia od 6 miesięcy do 10 lat.

Oprócz tego Partia Pracy chciałaby, aby większe kary czekały firmy, które płacą swoim pracownikom stawki mniejsze niż średnia minimalna.

Źródło | Goniec.com
Fot | za www.theguardian.com

goniec_150

Sharing is caring!