Ilu Brytyjczyków mieszka poza Wyspą? Co jeśli dojdzie do Brexitu?

Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) poza Zjednoczonym Królestwem mieszka blisko 4 miliony Brytyjczyków. W krajach europejskich jest Brytyjczyków ponad milion.

Nie od dziś wiadomo, że Brytyjczyków ciągnie do innych krajów europejskich. Przyczyny migracji są różne od pogody po pracę i emeryturę. Najwięcej Brytyjczyków mieszka – co również nie dziwi – w Hiszpanii. Według danych, w kraju w którym dobra pogoda gości niemal przez większą część roku, a jeden z ulubionych sportów Brytyjczyków jest na największym poziomie, mieszka 306 tys. Wyspiarzy. Choć według informacji BBC, Brytyjczyków w Hiszpanii może być nawet 1 milion, bowiem bardzo dużo osób przebywa w Hiszpanii kilka miesięcy w roku. Ciekawostką jest fakt, że 1/3 Brytyjczyków mieszkających w Hiszpanii, pobiera emeryturę w Wielkiej Brytanii.

Jeśli 23 czerwca 2016 roku, Brytyjczycy powiedzą w referendum „Nie” Unii Europejskiej, przebywających Brytyjczyków na terenie krajów europejskich, mogą czekać adekwatne sankcje – jeśli takowe będą – jak imigrantów mieszkających i pracujących w Zjednoczonym Królestwie.

Według spisu sporządzonego przez United Nations z 2011 roku, poza Wyspami żyje ok. 3,97 miliona Brytyjczyków, z czego w krajach należących do Unii Europejskiej 1,2 miliona. W Europie na swój drugi dom Brytyjczycy wybierają najczęściej Hiszpanię, Niemcy, Irlandię a także Francję.

Jak donosił kilka miesięcy temu dziennik „The Guardian”, w Polsce mieszka 4,5 tysięcy Brytyjczyków. Ciekawostka, która wzbudziła wówczas medialną sensację był fakt, że JEDEN z mieszkających w Polsce Brytyjczyków uzyskał prawo do pobierania zasiłku dla bezrobotnych.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!