Huragan Ophelia dotarł do Wysp. Londyn pokryty pyłem z Sahary

Silny wiatr uderzył w Wyspy i spowodował niesamowite zjawisko nad Londynem.

źródło: Twitter

Huragan nawiedził Wyspy i jest odpowiedzialny za rzadkie zjawisko nad Londynem.

Irlandia musi się przygotować na 2 dni silnych  wiatrów i podtopienia.  Premier  zadecydował o wprowadzeniu czerwonego alertu w całym kraju. Zamknięto wiele szkół, urzędów i sklepów. Wiatr może osiągać do 150km/h . Jeszcze dziś huragan ma dotrzec do Szkocji.

Jedniocześnie nad Londyn nadciągnął saharyjski pył, który spowodował niesamowite zjawisko – stolica wyglądała dziś jakby robiono jej zdjęcia przy użyciu filtra. Za kolo sepii odpowiedzialny jest piasek przyniesiony przez huragan Ophelia. Cały dzień można było obserwować niezwykły kolor nieba i słońce w kolorze czerwieni.

Mimo, iż Londyn nie znajduje się w zasięgu największego uderzenia huraganu Ophelii, eksperci ostrzegają, że może on stanowić zagrożenie dla życia londyńczyków.

Silne wiatry dały we znaki również samolotom – warto jest upewnić się, czy lot, który mamy odbyć nie został anulowany z powodu warunków pogodowych. Na międzynariodowym lotnisku Heathrow dochodziło dziś do problemów przy lądowaniu nawet wielkich maszyn, a pracownicy lotniska postawieni byli w gotowości, w razie problemów na pasach startowych. Pojawiło się tez kilka informacji o zapachu spalenizny wydobywającej się z kokpitów samolotów, co najprawdopodobniej wywołane było dostaniem się do silników pyłu saharyjskiego.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

OGŁOSZENIA

DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO I BEZ REJESTRACJI!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.