Horror we włoskim szpitalu! Pielęgniarka robiła sobie zdjęcia ze zmarłymi

» Patrycja Marucha | Źródło: http://www.corriere.it/

Włoska pielęgniarka, Daniela Poggiali, robiła sobie rozbawione zdjęcia ze zmarłą pacjentką w tle. Prokuratura prowadzi również dochodzenie przeciwko kobiecie w sprawie 38 podejrzanych zgonów.

____________________________________________________________________________________

42-letnia pielęgniarka pracująca w szpitalu w Lugo di Romagna (Ravenna) została aresztowana w ubiegłym miesiącu za zabójstwo 78-letniej pacjentki. Morderstwo zostało dokonane poprzez śmiertelny zastrzyk zawierający chlorek potasu – substancja, której używa się w niektórych stanach USA do wykonania kary śmierci. Prokuratura podejrzewa, iż ten sam środek mógł zostać użyty w przypadku innych pacjentów, zmarłych w przeciągu 4 miesięcy na oddziale, gdzie pracowała oskarżona pielęgniarka. Motywem uśmiercania według prokuratora miałoby być „czerpanie przyjemności z upokarzania drugiej osoby”. W nakazie aresztowania zaznaczono również, iż nie wyklucza się, że celem działania kobiety mogła być chęć uwolnienia się od pacjentów trudnych w opiece.


zdjęcia ze_zmarłymi_

Szokujące zdjęcia, które kosztowały pielęgniarkę zwolnienie z pracy i oskarżenie o znieważenie zwłok, zostały zrobione telefonem przez koleżankę z pracy, Sare Pausini – również oskarżoną z powodu wstrząsających zdjęć.

Poggiali poprosiła mnie abym poszła z nią do sali gdzie znajdują się zwłoki zmarłych pacjentów. Była bardzo podekscytowana i chciała zrobić sobie zdjęcie z nieboszczykiem. Nie miałam odwagi sprzeciwić się jej z obawy przed zemstą. Bałam się Poggiali i nie chciałam robić sobie problemów. Była w stanie dawać środki przeczyszczające pacjentom tylko po to, aby utrudnić pracę osobom, które zaczynały pracę na zmianie zaraz po niej. Dlatego spełniłam jej prośbę. – powiedziała Sara Pausini.

Sara Pausini opowiedziała również o niepokojącej liczbie zgonów na oddziale: „Mówiło się o tej anomalii już od jakiegoś czasu i wszyscy byliśmy zaniepokojeni sytuacją, która pogorszyła się od początku roku”.

Sharing is caring!