Homofobia! Ochroniarz sklepu zwrócił uwagę na nieodpowiednie zachowanie gejów

Ochroniarz jednego ze sklepów sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii zwrócił uwagę dwóm homoseksualistom, że trzymanie się za ręce w tym miejscu jest „nieodpowiednie” – informuje BBC.

Thomas Rees i Joshua Bradwell robili zakupy w sklepie Sainsbury’s w Hackney w Londynie. Po uregulowaniu przez nich rachunku przy kasie, ochroniarz przywołał ich do siebie i poprosił o wyjście z nim na zewnątrz.  Tam poinformował mężczyzn o oburzeniu, jakie ich zachowanie wywołało u jednej z klientek. – To mnie załamało, przez kilka dni zastanawiałem się nad tym, jak jestem postrzegany przez społeczeństwo – mówi Rees.

W ramach rekompensaty Sainsbury’s zaoferowało parze kupon rabatowy na 10 funtów. Rees twierdzi, że zamiast pieniędzy wolałby dowiedzieć się jak firma szkoli swoich pracowników odnośnie odmienności seksualnej.

– Trzymaliśmy się za ręce, mogłem zwyczajnie objąć swojego partnera. Tego dnia nie świętowaliśmy niczego wyjątkowego, nie rzuciłem się na niego w porywach namiętności, po prostu trzymałem jego dłoń, tak wyrażam swoją miłość – tłumaczy 32-latek.

– Nie mam się czego wstydzić , nie powinni mnie wypraszać ze sklepu. To tylko wzmocniło moje przekonanie, że jeśli kogoś kochamy, niezależnie od ich płci, powinniśmy okazywać im miłość, tak jak chcemy i umiemy najlepiej – mówi Rees.

Sainsbury’s szczerze przeprosiło parę i zapewniało, że są jednostką tolerancyjną. Niestety, to nie jedyny przypadek dyskryminacji homoseksualistów w tej firmie. Jo Wales wspomina jak sprzedawczyni w sklepie w Wimbledon, nie obsłużyła jego oraz partnera w święta, zamiast tego przyglądała im się podejrzliwie zza lady. Sprawy nie rozwiązano, ponieważ Sainsbury’s stwierdziło, że miała ona miejsce zbyt dawno temu – donosi BBC.

(olz) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA