Historie osób, którym wygrana w totka szczęścia nie dała

Chciałbyś wygrać w „lotto”? Ja bym chciał, bo pieniądze może i szczęścia nie dają (?!), ale za to dają wolność, a ta na pewno w tym, żeby je gonić nie przeszkadza. Tym co z pewnością przeszkadza jest ich brak. Ale są ludzie, którzy woleliby nigdy nie skreślić szczęśliwych liczb.

1) Na pewno było tak z Andrew Jackiem Whittakerem.

Facet miał 17 milionów dolarów. Zagrał w Powerball. Wygrał kolejne 315 milionów. Najpierw oddał 10 proc. na charytatywę i 14 mln włożył w fundację własnego imienia. Później dał napiwek sprzedawczyni, która wydrukowała szczęśliwy kupon – kupił go przy okazji tankowania, gdy zobaczył, że akurat jest rekordowa kumulacja. Napiwek wyniósł: dom za 123 tys. dolarów, nowiutkie auto oraz 50 tys. na drobne wydatki.

Później poszedł w tango. Grę w kasynach przeplatał z wizytami w klubach ze striptizem, a ani jednego ani drugiego nie odwiedzał na trzeźwo. W tych pierwszych puścił miliony. W tych drugich zresztą też, bo napiwki – jak widzieliście wyżej – zostawiał sute. Życie prywatne się rozsypało, a efektem było m.in to, że jego córka przedawkowała. W kilka lat stracił wszystko. – Chciałbym nigdy nie wygrać – mówił później facet, który był milionerem, a po wygranej przestał i większość czasu spędzał próbując się wyplątać z tego co wcześniej narozrabiał.

Ale nie każdy kto wygrywa w totka jest prezesem.

2) Bywa 16-latką. Tak jak Callie Rogers z brytyjskiego Workington.

Dziewczyna w 2003 roku wygrała 1,9 mln funtów. Kolejne 10 lat spędziła na planowaniu operacji plastycznych (całkiem udanych), którym poddawała się w przerwach pomiędzy imprezami. Imprezy były kosztowne, a reszta kasy poszła na prezenty dla ludzi z otoczenia. 10 lat później, jako 26-latka, Callie uczyła się, by zostać pielęgniarką, miała trójkę dzieci i układadła sobie życie ze strażakiem. – Byłam za młoda na taką ilość pieniędzy – mówiła.

Ale nie tylko młodzi mają problemy. Dojrzałym małżeństwom też się zdarza.

3) Szczególny pech spotkał Denise Rossi. Kobieta przez 25 lat żyła w zgodnym związku z mężem Thomasem. Z pozoru wszystko było w najlepszym porządku, ale przestało być, kiedy „ustrzeliła” 1,3 mln dolarów. Do wygranej się w domu nie przyznała, za to po 11 dniach złożyła pozew rozwodowy. Gdyby wszystko przebiegło zgodnie z prawem, zatrzymałaby połowę wygranej. Jednak w czasie postępowania rozwodowego ukryła część majątku, a to coś, czego stan Kalifornia – a tam żyli – bardzo nie lubi. W związku z czym sędzia, wykazując się dużym poczuciem ironii, orzekł, że powódka rozwód otrzymuje, ale całość ukrytej wygranej ma trafić w ręce męża.

Jego adwokaci komentowali: karma.

4) Ironia zdarza się tu zresztą o wiele częściej. Barry Shell to kanadyjczyk, który w loterii wygrał 4 mln dolarów. Tyle tylko, że nie za bardzo miał je jak odebrać, bo był poszukiwany przez policję, a prawo przy weryfikacji wygranej każe dokładnie sprawdzić tożsamość zwycięzy. Kiedy ten pokazał stary dokument, poproszono o potwierdzenie policję. Ta zorientowała się, że na kanadyjczyka jest nakaz i wrzuciła go do więziennej celi. Miał tyle szczęścia, że tylko na jeden dzień, a w wyjściu na wolność pomógł mu brat. Rzecz nie taka częsta, bo wygrane potrafią (patrz Denise Rossi) ujawnić wszystkie najgorsze cechy, które tkwią w bliskich i przyjaciołach.

5) Przekonał się o tym np. William „Bud” Post III – mężczyzna, który wygrał 17 mln dolarów, by chwilę potem dowiedzieć się, jak bardzo kocha go rodzony brat i jego szósta (sic!) żona. Brat wynajął mordercę, by ten usunął parę, co pozwoliłoby mu odziedziczyć wygraną, ale zamiast speca wziął amatora i obaj wylądowali za kratami. Za to żona postanowiła się rozwieść i wziąć to i owo dla siebie. Dodatkowo Posta pozwała była landlady, od której nie tylko wynajmował mieszkanie, ale od czasu do czasu też gościł w jej łóżku. Ta bowiem kupiła mu losy na loterię, a przed sądem dowodziła, że umówili się tak, iż jedna-trzecia ewentualnej wygranej trafi do niej. Sąd uwierzył. Post w 20 lat po wygraniu na loterii miał 2 miliony długu i szykował się do odsiadki, za to, że strzelał do komornika i byłej szóstej (sic!) żony. A i tak można powiedzieć, że miał szczęście, bo otrutych i zastrzelonych zwycięzców nie brakuje. Nagłe zgony zdarzają się wśród nich wyjątkowo często.

Zdarzają się też ludzie, którzy robią coś dokładnie odwrotnego, niż myślicie, że byście zrobili.

6) Oto walijczyk Luke Prittard zaledwie kilka lat temu wygrał prawie 1,5 mln funtów. Wraz z żoną pracował wtedy w McDonaldzie. Pierwszym co zrobił, gdy dowiedział się, że wygrał – tutaj bez zaskoczenia – było odwieszenia uniformu na kołku i podziękowanie za współpracę. Później kupił fajny dom i pojechał na wakacje na Kanary. Nic wyjątkowego i nie przepuścił wszystkich pieniędzy. Za to po półtora roku znudził się siedzeniem w domu, a że nie bardzo mógł wymyślić, czym dałoby się zająć, to poprosił o… ponowne przyjęcie do pracy i dziś smaży hamburgery. Choć więcej pieniędzy ma z bankowych odsetek, niż cotygodniowej wypłaty. Mówi, że lubi to co robi.

I być może jest to doskonała metoda, by nie podzielić losu wielkiej liczby zwycięzców, którzy nieprzyzwyczajeni do posiadania tak ogromnych środków szybko budzili się w długach.

7) Tak jak Viv Nicholson z Yorkshire, która fortunę wygrała na początku lat 70. i zapytana o to, co z nią zrobi odpowiedziała: „będę wydawać, wydawać i wydawać”. I wydała. Na ciuchy i „ładny czerwoniutki samochodzik”, a dziś żyje z 87 funtów tygodniowo emerytury i dorywczych prac, o które 71-letniej kobiecie jest coraz trudniej. Ale żeby nie było – kontrprzykłady też są.

Nie wszyscy zachowują się aż tak głupio i jeżeli tylko ma się odrobinę rozsądku, to wygrana potrafi zmienić życie. Tyle tylko, że jak ze wszystkim w życiu tak i tutaj zastosowanie znajduje taoistyczna zasada… „kto to wie, kto to wie, czy to dobrze jest czy źle”.

Przesada? To co powiecie o historii Ryszarda M. z Mazur (swego czasu opisał ją Newsweek), który w lotto wygrał ponad 13 milionów.

Dobrze? Niby dobrze. Ludzie zazdrościli. Ale kto to wie, kto to wie, czy to dobrze jest czy źle.

Potężna wygrana rozwiała materialne problemy rodziny. Wolna od zmartwień finansowych głowa domu postanowiła zrobić synowi prezent i nabyła porządny sportowy samochód marki BMW.

Dobrze? Niby dobrze. Ludzie zazdrościli…

Syn miał jednak dość gorącą głowę, a i sodówki w niej chyba nie brakowało. Wypił kilka piw i wsiadł do nowej fury. A wraz z nim wsiadła jego dziewczyna. Dla pijanego małolata każde auto jest za szybkie, a sportowe BMW to już zdecydowanie i skasował je na jednym z mazurskich drzew. Sam wyszedł z wypadku cało, ale dziewczyna, która z nim jechała już nigdy nie stanie na własnych nogach. Za spowodowanie wypadku Milioner-Junior dostał 3,5 roku odsiadki.

Kto to wie, kto to wie, czy to dobrze jest czy źle?

Źródło | Tomasz Borejza

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

, , ,

Premier May zgodziła się na rezygnację ze stanowiska

Negocjacje trwały sześć tygodniu i miały na celu wypracowanie kompromisu w kwestii umowy brexitowej, tak by poparła ją większość parlamentarzystów. Niestety rozmowy zakończyły się brakiem porozumienia.
, , ,

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.
, , , ,

Większość Szkotów przeciwna odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa

Większość Szkotów wypowiada się przeciw odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa, ostrożnie podchodząc do propozycji szkockiej pierwszej minister Nicoli Sturgeon w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum na ten temat do 2021 roku - wynika z sondażu firmy Survation.
, , , ,

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości

Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała dzisiaj do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.
, , ,

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
, , ,

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

, , ,

Premier May złożyła formalny wniosek o opóźnienie Brexitu do 30 czerwca

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zwróciła się wczoraj do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z formalnym wnioskiem o wydłużenie procesu wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE do 30 czerwca.
, , ,

UWAGA! Dzisiaj odbędzie się głosowanie nad drugim referendum ws. brexitu!

Takie rzeczy tylko w Wielkiej Brytanii. Wtorkowe głosownie przegrała premier Theresa May. Nad głosowaniem w środę zebrały się czarne chmury bowiem groziła Brytyjczykom opcja "no deal". I tym razem premier May, można powiedzieć przegrała. Czy dzisiaj dojdzie do piłkarskiego "Hat Tricka"? Jeśli wieczorem posłowie zagłosują za przeprowadzeniem drugiego referendum mecz o Brexit być może zostanie ostatecznie wygrany - przez tych, którzy Brexitu nie chcą - czyli rozsądek?
, , ,

May zapowiada koniec Brexitu? "Możemy nigdy nie opuścić UE"

Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci porozumienie w sprawie Brexitu, wynegocjowane z Brukselą - ostrzegła dziś premier Theresa May.
, , , ,

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.
, , ,

"Robimy wszystko, by Brexit nie pogorszył sytuacji Polaków na Wyspach"

"Zdajemy sobie sprawę, że wśród Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii panuje obecnie ogromna niepewność co do ich dalszych losów i ewentualnych perspektyw powrotu do kraju. Chcemy odpowiedzieć na szereg pytań i wątpliwości związanych z Brexitem oraz uspokoić Polaków, że ich sytuacja się nie pogorszy"
, , ,

Brytyjski rząd i UE rozważają opóźnienie Brexitu

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE może opóźnić się o co najmniej dwa miesiące w ramach planów rozważanych przez premier Theresę May - podał dzisiaj 'The Telegraph'. 'Guardian' zaznaczył, że liderzy UE są gotowi rozważyć nawet dwuletnie odroczenie tej decyzji.

INFORMACJE I BIZNES

, , , ,

Większość Szkotów przeciwna odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa

Większość Szkotów wypowiada się przeciw odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa, ostrożnie podchodząc do propozycji szkockiej pierwszej minister Nicoli Sturgeon w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum na ten temat do 2021 roku - wynika z sondażu firmy Survation.
, , , ,

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości

Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała dzisiaj do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.
, , ,

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
, , ,

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.
, , ,

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.
, , ,

NO!, NO!, NO!... Osiem scenariuszy dla Wielkiej Brytanii odrzuconych! Co dalej?

Członkowie Izby Gmin wieczorem głosowali nad ośmioma scenariuszami w sprawie brexitu. Po krótkiej przerwie ogłoszone zostały rezultaty, z których wynika, że żaden ze scenariuszy nie uzyskał większości głosów. Czyli chaosu w Wielkiej Brytanii ciąg dalszy.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

, , , ,

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.
, , , , ,

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.
, , ,

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?
, , ,

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.
, , , ,

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.
, , , , , ,

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

STYL I KULTURA

, , , ,

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.
, , , ,

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.
, , , ,

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.
, , , ,

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.
, , , ,

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.
, , , ,

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.