Grube ryby z City namawiają do Brexitu

Podczas gdy premier David Cameron dwoi się i troi, aby przekonać nieprzekonanych do zagłosowania za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, „grube ryby” z Londynu mówią Unii „Nie”. Coraz częściej pojawiają się pytania, po co rozpętano całą tę kampanię, której skutki – jeśli Brytyjczycy opowiedzą się za opuszczeniem Unii – mogą być nieobliczalne – dosłownie.

Tymczasem kolejny „nóż w plecy” wbili premierowi Cameronowi, przedstawiciele świata finansjery z londyńskiego City, którzy opowiedzieli się w opublikowanym tydzień temu w piątek liście za Brexitem, czyli wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W opublikowanym liście w ramach kampanii „Vote Leave” finansjery napisali, że Brexit przede wszystkim wzmocni pozycję City jako jedynej stolicy finansów konkurencyjnej wobec Nowego Jorku. Ponadto sygnatariusze są zdania, że udział Wielkiej Brytanii w procesie europejskiej integracji od 1973 roku, owszem, był korzystny, jednak w chwili obecnej członkostwo w Unii Europejskiej straciło sens, gdyż UE nie wspiera w wystarczającym stopniu innowacji i jest zbyt powiązana ze strefą euro, która – ich zdaniem – skazana jest na niepowodzenie.

„Niewiele jest dowodów na to, że UE będzie wspierać ten rodzaj innowacji, który jest Europejczykom niezbędny do konkurowania z resztą świata” – napisali finansiści. – Martwi nas, że unijne podejście do regulacji stanowi obecnie rzeczywiste zagrożenie dla naszego przemysłu usług finansowych, a także konkurencyjności City”.

„UE jest teraz w okowach euro, projektu szkodliwego dla społecznej i gospodarczej struktury krajów członkowskich, włączając w to wysokie bezrobocie wśród młodzieży. Wielu z nas obawia się, że problemy strefy euro okażą się nie do przezwyciężenia” – głosi list.

Warto przypomnieć, iż Londyńskie City jest największym na świecie eksporterem netto usług finansowych.

OM | Open Magazyn.pl
Na podstawie PAP

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!