Finał dramatu! Polak podejrzany o uduszenie swojego dziecka zmarł w szpitalu

32-letni imigrant z Polski, który został znaleziony nieprzytomny w swoim mieszkaniu w Killarney zmarł w szpitalu. Mężczyzna był podejrzewany o uduszenie swojego 11-miesięcznego synka.

Polak zmarł w Cork University Hospital pięć dni po tym, jak jego partnerka znalazła go leżącego na podłodze w kałuży krwi, tuż obok ciała martwego synka. Irlandzka policja jest przekonana, że mężczyzna sam zadał sobie śmiertelne obrażenia. Jak podają lokalne media, 32-latek miał głębokie rany cięte brzucha, szyi oraz nadgarstków. „Stracił tak dużo krwi, że doznał nieodwracalnych uszkodzeń mózgu” – czytamy.

Mężczyzna pierwotnie trafił do Kerry General Hospital, ale lekarze zadecydowali o konieczności przetransportowania go do placówki mogącej zapewnić lepszą opiekę. Niestety, Polak nie odzyskał przytomności. „Przez cały czas był podłączony do maszyny podtrzymującej funkcje życiowe” – podaje portal Independent.ie. Rodzina zadecydowała o przekazaniu jego organów do transplantacji.

Przypomnijmy, że makabrycznego odkrycia dokonała w ubiegłą niedzielę Polka, pracowniczka jednego z hoteli w Killarney w Irlandii. Kiedy wróciła z pracy do domu, na podłodze mieszkania znalazła zakrwawionego partnera i nie dającego oznak życia 11-miesięcznego synka.

Policja podejrzewa, że chłopczyk został uduszony przez ojca. Służby odmówiły jednak ujawnienia oficjalnych wyników sekcji zwłok. Obecnie biegli próbują odczytać notatki i wiadomości, które znaleźli na miejscu tragedii. Jak mówią śledczy, wiele wskazuje na to, że Polak cierpiał na depresję oraz miał poważne problemy finansowe.

Msza święta w intencji chłopca odbyła się we wtorek. W uroczystościach w St Mary’s Cathedral udział wzięły setki osób – zarówno Polaków, jak i Irlandczyków. Dziecko zostanie pochowane w Polsce, w Bielsku-Białej.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA