Film policjantów z Surrey hitem! Bystre dzieci pomogły im dopaść przestępcę

Kamera zainstalowana w policyjnym helikopterze zarejestrowała fantastyczny moment, kiedy bawiąca się na ziemi grupa dzieci w bardzo sprytny sposób dała znać załodze maszyny, w którą stronę udał się ścigany przestępca. Dzięki pomysłowości maluchów służby bez większych trudności namierzyły i zatrzymały mężczyznę – podaje „Evening Standard”.

Ośmioro małych, bystrych mieszkańców Surrey pomogło policjantom w ujęciu mężczyzny ściganego w związku z włamaniem, do jakiego doszło w Wielki Piątek w miejscowości Capel, położonej ok. 40 km na południe od Londynu.

Dzieci były w tym czasie w trakcie tradycyjnego poszukiwania wielkanocnych jajek (ang. Easter egg hunt). Wypatrująca ukrytych słodyczy grupa wykazała się jednak nie tylko spostrzegawczością, ale i inteligencją. Kiedy dzieci zauważyły mężczyznę uciekającego wzdłuż pola i usłyszały hałas silnika policyjnego helikoptera, natychmiast zrozumiały, że są świadkami pościgu za przestępcą. Postanowiły pomóc załodze, pokazując, w którą stronę pobiegł. W tym celu położyły się na ziemi, układając się w kształt wielkiej strzałki, skierowanej na zalesiony obszar, gdzie próbował się ukryć.

Widząc obraz z kamery policjanci natychmiast przełączyli się na kamerę termowizyjną i skoncentrowali się na miejscu wskazanym przez dzieci. Błyskawicznie zauważyli skradającego się między drzewami uciekiniera. Mężczyzna został aresztowany przez siły naziemne.

„Myślę, że udział w policyjnym pościgu to ostatnie, czego spodziewały się dzieci wychodzące na poszukiwanie wielkanocnych jajek” – żartuje sierż. Paul Sochon. „Choć takie historie kojarzą nam się raczej z bajkami niż prawdziwym życiem, ich inicjatywa okazała się dla nas bezcenna” – dodaje.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA