» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.orf.at

Już od miesiąca na Nußdorferstraße w dzielnicy Alsergrund jest otwarte Centrum Uzależnień. Po wielkich emocjach jakie towarzyszyły na początku jego otwarciu obecnie jest cicho. Wielki strach podobno już nie istnieje w okolicy.

__________________________________________________________________________________

Emocje przed otwarciem drugiego wiedeńskiego Centrum Uzależnień z możliwością wymiany strzykawek były wielkie. Między innymi w proteście została powołana inicjatywa obywatelska, która organizowała spotkania publiczne w sprawie decyzji o utworzeniu tego centrum.

20 klientów dziennie.
Ale do tej pory obawy mieszkańców i bezpośrednich sąsiadów tego miejsca się nie spełniły. Według wiedeńskiego Centrum Uzależnień sytuacja jest spokojna. Do tej pory przychodzi około 20 osób dziennie, a trend w tym ośrodku jest wzrostowy. Nie odnotowano żadnych nietypowych zdarzeń. Nie było również żadnych interwencji policji.

To nowe Centrum Uzależnień powinno odciążyć punkt dla narkomanów „jedmayer” na Gumpendorfergürtel. Bo dotychczas właśnie przed stacją metra U6 Gumpendorferstraße gromadziły się często większe grupy ludzi, którzy zaliczyli się do stałych klientów centrum „jedmayer”. Z tego właśnie powodu powołano nawet specjalną służbę bezpieczeństwa, pilnowała porządku przed stacją zapewniając bezpieczeństwo zbierającym się tam ludziom, jak również pasażerom wiedeńskiej komunikacji miejskiej.

Także w sąsiadującym z centrum AMSie dla młodzieży (AMS-Jugendzentrum) odnotowano poprawę sytuacji. Spowodowane jest to w szczególności, zwiększoną obecnością policji w okolicach Grätzl (część Wiednia). Około 600 osób dziennie przychodzi szukać pomocy w uzależnieniu do Centrum Uzależnień na Gürtel.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.

Sharing is caring!