Elżbieta II przemówiła…

Królowa Elżbieta II wygłosiła w środę mowę tronową. Głównym zadaniem czekającym rząd Davida Camerona będzie reforma więziennictwa. Rząd zając się ma także wprowadzeniem prawa zezwalającego pojazdom bez kierowcy na poruszanie się po drogach publicznych oraz budową nowego portu kosmicznego.

W przygotowanym dla monarchini przemówieniu rząd poinformował o planach uchwalenia 21 ustaw. Dla części członków Partii Konserwatywnej w przemowie zabrakło bardzo ważnego punktu jakim jest uchwalenie ustawy Sovereignty Bill uznającą prymat prawa stanowionego w Wielkiej Brytanii nad prawem europejskim. Chodzi głównie o to by nowa ustawa zagwarantowała prymat postanowień brytyjskich sądów nad wyrokami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. To właśnie decyzje wydawane przez ten ostatni organ były nierzadko powodem napięć na linii Londyn Bruksela ponieważ bardzo często uniemożliwiały deportację z UK osób podejrzewanych o terroryzm.

Wśród ustaw jakimi ma zająć się w najbliższym czasie brytyjski rząd znalazła się między innymi i taka, która nakłada na właścicieli stron pornograficznych obowiązek weryfikacji wieku wchodzących na nią osób. Od 2018 roku rząd chce także wprowadzić podatek od napojów zawierających duże ilości cukru. Jeśli ustawa ta weszłaby w życie to cena puszki Coca – Coli czy też Pepsi poszybowałyby w górę.

Prace brytyjskiego rząd koncentrować mają się także na sprawach, które jeszcze kilka lat temu wydawać się mogły zupełnym science fiction. Zezwolenie na przemysłowe używanie dronów, na przykład do transportu paczek czy też legalizacja samochodów z automatycznym pilotem to najlepsze przykłady tego ustaw jakie mają trafić pod obrady rządu.

Dodatkowo gabinet Camerona na zająć się także sprawami dotyczącymi wspierania budowy prywatnych lotnisk kosmicznych i rozwoju technologii umożliwiającej podróże w kosmosie.

BBC podkreśla, że kluczowym aspektem tegorocznej mowy tronowej była reforma więziennictwa. W trakcie przemówienia królowej premier Cameron wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że dzięki planowanej reformie więzienia „nie będą już przechowalniami przestępców; chcemy, żeby były inkubatorami zmienionego i zreformowanego życia”. Zgodnie z propozycjami jakie przeciekły do mediów tysiące przestępców ma zostać warunkowo zwolnionych z więzień. Ich działania będą jednak obserwowane za pomocą satelity namierzającego każdego skazanego dzięki noszonym nadajnikom.

Ważna rzeczą o jakiej była mowa jest propozycja by zintensyfikować odzyskiwanie od innych państw, w tym także i Polski, pieniędzy z tytułu wykonywanych w Wielkiej Brytanii zabiegów medycznych. Pieniądze te miałyby trafić do NHS.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

DOBRA ZMIANA … TO KASZANA! ZRÓB DOBRĄ ZMIANĘ PO SWOJEMU! A NIE WEDŁUG WZORU PREZESA

Krok po kroku – Emigracja / Koszt £ 4.00 „Emigracja. Krok po kroku”, to gotowa instrukcja wyjazdu za granicę: przygotowanie do wylotu; lotnisko i taksówka; lista agencji pracy i pracodawców; wzór brytyjskiej aplikacji o pracę oraz cv; gdzie i jak szukać pokoju; najszybszy sposób – kontakty i telefony – na załatwienie niezbędnego ubezpieczenia, konta bankowego i przychodni oraz wszelkich formalności; a także lista najczęściej popełnianych błędów na podstawie życia codziennego na emigracji właśnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!