» Przemysław Ozdowy | Źródło: swp.de

Złota biżuteria w pieluszkach, narkotyki w notebookach, zęby jaguara w gąbkach i wiele innych dziwnych i zakazanych przedmiotów zostało w 2014 przechwycone przez celników na lotnisku we Frankfurcie. Jeszcze większym problemem są żywe zwierzęta.

______________________________________________________________________________________________________________________

Na największy niemieckim porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem przemyt żywych zwierząt to nie lada problem. Celnicy w zeszłym roku udaremnili 14835 prób przemytu zwierząt z waszyngtońskiej listy gatunków zagrożonych wyginięciem. Dla porównania rok wcześniej było tylko 2221 takich przypadków. „Najwyraźniej panuje nowa moda wśród podróżnych na przywiezienie ze sobą z wakacji jakiegoś zwierzątka na pamiątkę”, powiedział szef Głównego Urzędu Celnego we Frankfurcie, Albrecht Vieth.

Najczęściej przywożone są żółwie, legwany, jaszczurki, pająki i żaby. Jednak zdarzają się przypadki ekstremalne i wielu turystów nie zdając sobie z tego sprawy przywozi korale z wakacji, na których mieszkają setki mikroorganizmów, które muszą być podczas przejęcia liczone osobno.

Na dorocznej konferencji prasowej urząd celnych przedstawił najbardziej spektakularne odkryci celników z lotniska we Frankfurcie.

Sprytnie ukryte: złota biżuteria w pieluszkach w walizce podróżnego z Turcji. Zęby jaguar ukryte w gąbkach do czyszczenia w paczce z Boliwii. Kokaina w workach za ekranem notebooka. Biżuteria, zegarki i monety w specjalnie wykonanej dla przemytnika kamizelce.

Najwięcej zwierząt: W bagażu grupy osób podróżujących z Meksyku znaleziono 90 żywych zwierząt. Były to 55 żółwie, 34 węże i legwan, zapakowane w workach i pudełkach. Niektóre zwierzęta owinięto taśmą.

Najwięcej narkotyków: Jedna Chinka miała 14,5 kg kokainy w swoim bagażu, to jest ubiegłoroczny rekord narkotyku odkrytego w pojedynczym bagażu. Innym rekordzistą okazał się Nigeryjczyk który połknął 1,2 kg heroiny w małych opakowaniach, przez co ustanowił nowy rekord największej ilości narkotyku w organizmie.

Najwięcej kości słoniowej: jeden Wietnamczyk w swoim bagażu miał ukryte trzy kły słona, pocięte na części. Łączna masa: 32 kilogramów. Mężczyzna przyjechał na lotnisko samochodem z Czech i chciał kontynuować swoją podroż samolotem do Hanoi.

Więcej aktualnych informacji z Niemiec o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie – Polacy w Niemczech – Polen in Deutschland https://www.facebook.com/groups/331734167024480/.

Sharing is caring!