Dziennikarze BBC przygotowują się do strajku z powodu… obiadów!

Dziennikarze BBC rozpoczęli przygotowania do akcji strajkowej z powodu obcięcia im przez szefostwo firmy wysokości ryczałtu za obiady z 16 do 10 funtów.

Obecnie pieniądze na obiady przysługują dziennikarzom, którzy pracują na południowej i wieczornej zmianie. National Union of Journalists w wydanym oświadczeniu stwierdził, że decyzja o obcięciu wysokości ryczałtu za posiłek, oznacza w gruncie rzeczy dotowanie stacji z dziennikarskich pensji.

Związkowcy zapomnieli jednak o tym, że pieniądze za obiady jakie wypłacane są osobom pracującym w BBC pochodzą z opłat za licencję telewizyjną. Według szacunków obcięcie wydatków pozwoli zaoszczędzić około 300 tysięcy funtów rocznie. To niewiele jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że szefostwo stacji musi zaoszczędzić około 800 milionów funtów w ciągu roku.

Wśród innych propozycji jakie przedstawił zarząd korporacji są między innymi zakaz jazdy pociągami w przedziałach klasy pierwszej oraz zakaz używania w Londynie taksówek przez dziennikarzy.

Związkowcy zwracają jednak uwagę, że zarząd powinien także dokonać cięć w innych obszarach takich jak na przykład prywatna opieka zdrowotna lub auta służbowe dla wyższych managerów.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!