Dziękuję i proszę o wsparcie – rozmowa z Gromee

Z Gromee (Andrzejem Gromalą) reprezentantem Polski na Eurowizji rozmawiała Gosia Skibińska.

ZOBACZ OFERTĘ!

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Aby uzyskać niezbędne informacje wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami w oddziałach w Edynburgu i Glasgow. Dla naszych klientów jesteśmy dostępni niemal w każdym zakątku Szkocji.

Pierwsza tercja, czyli eliminacje do Eurowizji – wygrana. A jakie masz oczekiwania względem drugiej tercji już w Lizbonie?
– Oczywiście, że chciałbym wygrać, strzelić bramkę. Aczkolwiek odnośnie tercji, pamiętam kiedyś na meczu w Tychach zostałem sfaulowany i z rozwaloną nogą grałem trzy tercje. Później to odchorowywałem przez kilka tygodni. A wracając do muzyki – oczywiście chciałbym zająć dobre miejsce, chciałbym, żeby moi fani byli zadowoleni i to jest dla mnie najważniejsze. Wiem, że damy z Lucasem z siebie wszystko, ale z drugiej strony wiem, że pewnych rzeczy nie przeskoczymy i nie mamy na nie wpływu. Oczekiwania mam takie, żeby wszystko poszło po naszej myśli, żebyśmy zrobili najlepszy występ, jaki można sobie wymarzyć. A cała reszta już nie należy do nas. Chciałbym oczywiście, żeby ludzie na nas głosowali i trzymali za nas kciuki.

Czy utwór, z którym wystąpisz to Twój „best of the best”?
– Mam nadzieję, że ciągle taki utwór jeszcze przede mną. Utwór, który zaprezentuję na Eurowizji zacząłem pisać przy fortepianie, w salonie w Krakowie, na Podgórzu, nie myśląc o Eurowizji. On nie został skomponowany pod Eurowizję, po prostu zacząłem pisać, bo tak mi serce podpowiadało. Później zaprosiłem do współpracy Lucasa i tak powstał utwór, który został zakwalifikowany do konkursu dzięki fanom i ich głosom. Ale czy to jest mój najlepszy utwór, tego nie wiem. O to trzeba by się zapytać moich fanów.

Długo tworzyłeś „do szuflady”, co się wydarzyło, że wyszedłeś ze swoimi utworami na zewnątrz?
– Jestem zamkniętym człowiekiem i lubię być zamknięty w studio. Dużo pomogli mi ludzie, którym wysyłałem swoje demówki i którzy odpisywali mi, co o mojej muzyce sądzą. Nawet, jeśli pisali, że to jest słabe. Do momentu, aż ktoś napisał „pokaż człowieku, co masz w tej szufladzie, bo to wierzymy w to, co robisz”. To mnie otworzyło, pokazało, że trzeba wierzyć w to, co się robi i ciężko pracować.

Twoje utwory były już obecne we wcześniejszych latach na konkursie Eurowizji?
– W moim studiu nagraniowym i produkcyjnym powstaje bardzo dużo rzeczy. Przez lata tutaj produkuje i przeprodukowuje się utwory dla wielu artystów. Są wśród nich też utwory zamawiane przez innych wykonawców, które były wysyłane na eliminacje Eurowizji. Część z tych utworów w ogóle nie przeszło eliminacji. Ale prawdą jest, że dla mnie Eurowizja istnieje muzycznie od dawna.

Eurowizja przeciętnemu Polakowi kojarzy się z Edytą Górniak. Miała ona 23 lata, gdy wystąpiła w konkursie. Ty w tym roku kończysz 40. Co Ty tutaj robisz…
– Przyjechałem, żeby wystąpić na Eurowizji, a później wrócę do domu.

Czy uważasz, że osoba już dojrzała życiowo może wnieść inną jakość do tego konkursu?
– Uważam, że już wniosłem inną jakość. W tym roku ludzie w Polsce inaczej podeszli do Eurowizji i zagłosowali trochę inaczej niż w poprzednich latach. Tak naprawdę co ja tu robię? Występuję, bo poprzez głosy zaprosili mnie do występu moi fani. Będę występował z flagą białoczerwoną na piersi. I Edyta Górniak też tak występowała. Co do tego jesteśmy identyczni.

Czy masz jakieś oczekiwania wobec Polaków za granicą?
– Bardzo bym chciał, aby każdy kto może, wysłał na nas sms-a, nawet o to gorąco proszę. Każdemu, kto wyśle, bardzo chciałbym osobiście uścisnąć dłoń. Bardzo dziękuję za dotychczasowe wsparcie, otrzymuję dużo komentarzy, mnóstwo zdjęć w kapeluszach z całego świata, jest to przecudowne i bardzo za to dziękuję.

Źródło | Goniec.com | Gosia Skibińska

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!