33-letnia Nicola Shelton odzyskała swój skradziony telefon po tym jak nieznajomy mężczyzna wstawił swoje zdjęcie tzw. „selfie” na jej profilu na Facebooku.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Walentynkową noc Shelton spędzała ze swoimi przyjaciółmi w klubie w australijskim stanie Nowa Południowa Walia. W pewnym momencie zorientowała się, że jej torebka wraz z telefonem, portfelem i kartami bankowymi została skradziona. Sprawę zgłosiła na policję. Kilka dni później, na jej profilu na FB zostało opublikowane zdjęcie nieznajomego mężczyzny.

– Dlaczego wstawiasz zdjęcia jakiegoś faceta na FB? – partner Nicole Shelton nie krył wówczas oburzenia.

Kobieta domyśliła się, że może to być zdjęcie złodzieja, który przypadkowo opublikował zdjęcie na jej profilu. Poprosiła internautów o pomoc w udostępnianiu fotografii z apelem o pomoc w odzyskaniu telefonu. Internetowa akcja okazała się być bardzo skuteczna.  Mężczyzna sam zgłosił się na policję, oddał telefon, zapewniając przy tym, że odkupił go od kogoś innego. Przeprosił również poszkodowaną.

– Jestem absolutnie zaskoczona tym, że pomogli mi ludzie, którzy zupełnie mnie nie znają. Jestem szczęśliwa, że udało mi się już odzyskać telefon – powiedziała Nicole Shelton na łamach „Daily Mail Australia”.

(md) | goniec.com

goniec_150

Sharing is caring!