Dzieci w Wielkiej Brytanii posiedzą w szkole o godzinę dłużej!

Pieniądze, które dla placówek oświatowych przygotował rząd mają być przeznaczone na zajęcia kierunkowe lub kółka zainteresowań, jak np. zajęcia sportowe.

W pierwszej fazie program zostanie wdrożony w około 800 placówkach edukacyjnych. Decyzja Osborne’a motywowana jest podniesieniem poziomu edukacji w Wielkiej Brytanii, a także ma na celu wsparcie dla rodziców, którzy bardzo często mają kłopoty z odebraniem dzieci ze szkoły o godzinie 15.30, np. ze względu na pracę a co za tym idzie późniejszy powrót do domu.

Wedle założeń planu wszystkie szkoły mają zostać przekształcone w akademia i będą w pełni samodzielnie odpowiadać za kształtowanie budżetu placówki, przyjmowania zajęć oraz rekrutacji. Szkoły, które do 2022 roku nie stworzą planu przekształcenia się w akademie będą przejmowane przez państwo.

OM | Marta Koszentka

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA