Dzieci nie interesują polityków?

Brytyjscy lekarze domagają się, aby czołowym tematem kampanii wyborczych było zdrowie najmłodszych obywateli Wielkiej Brytanii. Według nich politycy bardziej upodobali sobie troskę o osoby starsze zapominając, że UK ma najwyższy wskaźnik umieralności dzieci w całej Europie Zachodniej.

_________________________________________________________________________________________________________________

W tej sprawie Królewskie Kolegium Pediatrii i Zdrowia Dziecka (RCPCH)  przeprowadziło ankietę wśród 2 118 obywateli Zjednoczonego Królestwa.

Dwie trzecie z badanych chciało, aby emisja reklam śmieciowego jedzenia była zakazana przed godziną 21:00. Około 90 proc. respondentów przyznało, że program edukacyjny powinien być poszerzony o zajęcia z gotowania i dobrego odżywania się, a według 82 proc. w szkołach powinien pracować specjalny personel zajmujący się doradzaniem w sprawach żywienia.

– Wielka Brytania ma najwyższy wskaźnik umieralności dzieci w całej Europie Zachodniej, a także najwyższy poziom otyłość w tej grupie. Szacuje się również, że 850 tys. najmłodszych Brytyjczyków ma poważne problemy psychiczne – mówi dr Hilary Cass z RCPCH.

– Te statystyki się nie poprawią, jeśli politycy nie skupią się w swoich kampaniach na sprawach zdrowia dzieci – dodaje.

(md) | Goniec.com

goniec_150

Sharing is caring!