Dyrektor Play Poland Film Festival szuka następcy

Play Poland Film Festival to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów promujących polską kulturę i sztukę poza granicami kraju. Tym większe było zaskoczenie uczestników oficjalnej gali otwierającej V edycję wydarzenia, kiedy pomysłodawca i wieloletni dyrektor przedsięwzięcia – Mateusz Jarża oznajmił, że ustępuje ze stanowiska.

Funkcjonujący od 2011r. Festiwal na przestrzeni lat rozrósł się do niebagatelnych rozmiarów, zyskując kluczowe znaczenie w promocji polskiej kinematografii za granicą. Aktualnie, dzięki współpracy z najbardziej rozpoznawalnymi studiami filmowymi, szkołami oraz producentami, na terenie kilkunastu miast Wielkiej Brytanii co roku odbywa się kilkadziesiąt pokazów najbardziej intrygujących polskich produkcji. Pomysłodawcy starają się również, żeby wydarzenie to było platformą integracji polskiej publiczności z brytyjską widownią, niezmiennie wkładając wysiłek w organizację dodatkowych wystaw, koncertów, warsztatów, czy wreszcie imprez, na których niejednokrotnie można spotkać festiwalowych gości ze świata kina, a także polskich artystów którzy chętnie odwiedzają to unikatowe wydarzenie.

Mateusz Jarża podczas oficjalnej gali otwarcia PPFF 2015 ogłosił swoje ustąpienie z pozycji Dyrektora wydarzenia

Mateusz Jarża podczas oficjalnej gali otwarcia PPFF 2015 ogłosił swoje ustąpienie z pozycji Dyrektora wydarzenia

Co zatem skłoniło pomysłodawców do wycofania się z organizacji tak dobrze zapowiadającego się wydarzenia? Jak mówi zapytany o powód swojego odejścia Jarża: „Festiwal traktuję jak własne dziecko. Patrzenie na to, jak się rozwija przez ostatnie kilka lat, dawało mi niesamowicie dużo radości i satysfakcji. Jak to jednak z dziećmi bywa, nadchodzi w życiu czas, kiedy muszą się usamodzielnić. Tak samo jest z Festiwalem – najwyższy czas wypuścić go w świat i sprawdzić, czy da sobie radę. Czuję, że spełniłem już swoją rolę w tym projekcie.” Jak przystało na dobrych rodziców, organizatorzy nie zamierzają jednak zostawić swojego projektu samemu sobie.

Co roku w ramach estiwalu organizowane są dziesiątki pokazów i wydarzeń

Co roku w ramach festiwalu organizowane są dziesiątki pokazów i wydarzeń

„Wybrana przez nas osoba będzie pracować pod naszym okiem, korzystając z naszego wsparcia i doświadczenia, dopóki nie uznamy, że jest w stanie samodzielnie poradzić sobie ze wszystkimi organizacyjnymi kwestiami, a tych jest naprawdę sporo. Kierowanie tak kompleksowym wydarzeniem to nie tylko prestiż, ale i ogromna odpowiedzialność, wymagająca od kandydata doświadczenia w wielu dziedzinach – od pozyskiwania funduszy, poprzez sprawne zarządzanie promocją, umiejętność współpracy z licznymi partnerami i nade wszystko – spójna wizja rozwoju kolejnych edycji Play Poland Film Festival.” -mówi Iwona Nowak, Dyrektor Finansowy PPFF.

W związku z poszukiwaniem kandydata na stanowisko Dyrektora PPFF, organizacja Polish Art Europe ogłosiła konkurs, mający na celu wyłonienie odpowiedniej osoby. Poszukiwane są w szczególności osoby z doświadczeniem w zarządzaniu organizacją międzynarodowych wydarzeń, ich finansowaniem oraz promocją. Opis stanowiska wraz z zestawem dokumentów oraz formularz aplikacyjny są dostępne na stronie organizatora (www.playpoland.org.uk). O przesyłanie zgłoszeń osoby zainteresowane są proszone do 17.04.2016r.

Informacja prasowa
Monika Mądrzejewska

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA