Dwóch Afgańczyków skazanych na dożywocie za zabicie 24-letniego Polaka

Dwóch młodych Afgańczyków zostało skazanych na dożywotnią karę pozbawienia wolności za zamordowanie Polaka przy użyciu noża.

O sprawie zrobiło się głośno po ataku nożowników w nocy 31 maja ubiegłego roku. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Handsworth pod Birmingham. Dwóch Afgańczyków zaatakowało nożem dwóch Polaków 24-letniego Łukasza Furmanka oraz 31-letniego Radosława Dudkę. Niestety pomimo udzielenia pomocy 24-letni Łukasz Furmanek zmarł. Drugi z poszkodowanych Polaków, 31-letni Radosław Dudek, w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Afgańczycy z miejsca zbrodni zbiegli.16-letni Sadam Essakhil uciekł do Belgii, ale dzięki wystawionemu listowi gończemu młodocianego przestępcę złapano. Z kolei drugi z bandytów mieszkający w Oldbury został zatrzymany przez policję w Calais, gdzie ukryty w ciężarówce z grupą innych imigrantów usiłował wyjechać z kraju. Ostatecznie w areszcie znaleźli się wszyscy trzej podejrzani, a po kilku miesiącach dochodzenia sąd orzekł, że 18-letni Abdullah Atiqzoy oraz 16-letni Sadam Essakhil resztę życia spędzą za więziennymi kratami. Z kolei na 4-lata więzienia został skazany brat Abdullaha, Feizollah Atiqzoy, którego oskarżono o pomaganie w ucieczce. Abdullah Atiqzoy będzie mógł ubiegać się o skrócenie wyroku po minimum 26 latach więzienia, natomiast Sadam Essakhil po 19 latach.

„Chociaż ten wyrok nie zwróci Łukaszowi życia, to cieszę się, że ci niebezpieczni przestępcy spędzą resztę życia za kratkami. Jesteśmy myślami z rodziną i przyjaciółmi Łukasza, którzy opłakują jego śmierć” – skomentował wyrok sądu inspektor Jim Munro.

OM | Open Magazyn.pl
Na fotografii: od lewej Łukasz Furmanek, po prawe od góry Abdullah Atiqzoy i poniżej Sadam Essakhil

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Strach siedzieć w brytyjskich więzieniach

Brytyjskie więzienia nie są w stanie powstrzymać rekordowej skali przemocy, samobójstw, samookaleczeń i przyjmowania narkotyków. We wszystkich tych przypadkach jest tam coraz gorzej – poinformował główny inspektor więziennictwa.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Strach siedzieć w brytyjskich więzieniach

Brytyjskie więzienia nie są w stanie powstrzymać rekordowej skali przemocy, samobójstw, samookaleczeń i przyjmowania narkotyków. We wszystkich tych przypadkach jest tam coraz gorzej – poinformował główny inspektor więziennictwa.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

/Autor

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.