DWA SPOTKANIA SPL WE WTORKOWY WIECZÓR

Swoje mecze we wtorkowy wieczór w ramach Scottish Premier League rozegrał Celtic Glasgow, który o punkty walczył w Perth z miejscowym St. Johnstone.

Pomimo tego, że The Saints okazali się bardziej wymagającym przeciwnikiem dla Celtów niż Dundee Utd w sobotę, po pierwszej połowie Celtic prowadził 1 – 0 po trafieniu głową Efe Ambrose. Po przerwie St. Johnstone zepchnęło Celtic do obrony. Ataki The Saints przyniosły efekt, kiedy to w 82. minucie wyrównującą bramkę strzelił Hasselbaink. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania. Celtic zajmuje niezagrożoną pierwszą pozycję w tabeli z 59 punktami a St. Johnstone pozycję piątą z 37 punktami.

W drugim spotkaniu tego wieczoru, znajdujący się obecnie na drugim miejscu w tabeli, Motherwell podjęło u siebie Dundee Utd. Poza porażką w sobotę na Celtic Park, drużyna prowadzona przez Jackie’go McNamara prezentuje wysoką formę. Kolejną bramkę w sezonie dla The Arabs zdobył Johnny Russell. Trafienie Russell’a okazało się jedynym  i zapewniło gościom trzy punkty. Motherwell nie skorzystało z szansy na zmniejszenie deficytu punktowego względem Celtic Glasgow i obecnie drużyny dzieli 19 punktów różnicy.
Tekst: Marek Wardęga
Fot: Fotolia