Duńskiej nastolatce, która broniła się przed gwałtem uchodźcy, grozi kara

Duńskie media donoszą, że 17-latka, która do obrony przed brutalnym uchodźcą użyła gazu pieprzowego zostanie ukarana.

17-letnia dziewczyna ze Sønderborga w odpowiedzi na atak uchodźcy, który agresją próbował zmusić ją do czynności seksualnych użyła gazu pieprzowego. Z relacji dziewczyny wynika, że ciemnoskóry mężczyzna, mówiący po angielsku przewrócił ją na ziemię oraz powiedział, że ma iść z nim. Kiedy 17-latka próbowała się wyrwać, przygniótł ją całym ciałem i próbował zerwać majtki. Wtedy dziewczyna, próbując się bronić psiknęła napastnikowi gazem pieprzowym w twarz.

Dziewczynie grozi kara grzywny lub trzech miesięcy pozbawienia wolności, ponieważ posiadanie specyfików pokroju gazu pieprzowego jest w Danii zabronione, więc naruszyła ustawę o broni palnej. Knut Kirsten, szef policji w Sønderborg wyjaśnia, że posiadanie gazu pieprzowego, jest takim samym przestępstwem, jak posiadanie noża sprężynowego. W Danii i Norwegii tego specyfiku używa jedynie policja.

W Thisted, gdzie na ten moment przebywa 365 azylantów, od listopada 2015 miało miejsce kilkanaście przypadków molestowania seksualnego, a kilkanaście osób zostało ukaranych za nadużywanie alkoholu. W okolicy, gdzie doszło do napaści na dziewczynę policja odnotowała już wcześniej przypadki molestowania seksualnego i aktów przemocy. Prawdopodobnie dlatego 17-letnia dziewczyna była przygotowana w taki, a nie inny sposób.

Kiedy imigranci widzą dziewczynę – szaleją, nie mogą wytrzymać. Łapią dziewczyny za ubrania, nie znają żadnych granic – mówi Rafi Ibrahim, Syryjczyk mieszkający w Danii od wielu lat.

OM | Marta Koszentka

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA