Duńskiej nastolatce, która broniła się przed gwałtem uchodźcy, grozi kara

Duńskie media donoszą, że 17-latka, która do obrony przed brutalnym uchodźcą użyła gazu pieprzowego zostanie ukarana.

17-letnia dziewczyna ze Sønderborga w odpowiedzi na atak uchodźcy, który agresją próbował zmusić ją do czynności seksualnych użyła gazu pieprzowego. Z relacji dziewczyny wynika, że ciemnoskóry mężczyzna, mówiący po angielsku przewrócił ją na ziemię oraz powiedział, że ma iść z nim. Kiedy 17-latka próbowała się wyrwać, przygniótł ją całym ciałem i próbował zerwać majtki. Wtedy dziewczyna, próbując się bronić psiknęła napastnikowi gazem pieprzowym w twarz.

Dziewczynie grozi kara grzywny lub trzech miesięcy pozbawienia wolności, ponieważ posiadanie specyfików pokroju gazu pieprzowego jest w Danii zabronione, więc naruszyła ustawę o broni palnej. Knut Kirsten, szef policji w Sønderborg wyjaśnia, że posiadanie gazu pieprzowego, jest takim samym przestępstwem, jak posiadanie noża sprężynowego. W Danii i Norwegii tego specyfiku używa jedynie policja.

W Thisted, gdzie na ten moment przebywa 365 azylantów, od listopada 2015 miało miejsce kilkanaście przypadków molestowania seksualnego, a kilkanaście osób zostało ukaranych za nadużywanie alkoholu. W okolicy, gdzie doszło do napaści na dziewczynę policja odnotowała już wcześniej przypadki molestowania seksualnego i aktów przemocy. Prawdopodobnie dlatego 17-letnia dziewczyna była przygotowana w taki, a nie inny sposób.

Kiedy imigranci widzą dziewczynę – szaleją, nie mogą wytrzymać. Łapią dziewczyny za ubrania, nie znają żadnych granic – mówi Rafi Ibrahim, Syryjczyk mieszkający w Danii od wielu lat.

OM | Marta Koszentka

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA