Duńskiej nastolatce, która broniła się przed gwałtem uchodźcy, grozi kara

Duńskie media donoszą, że 17-latka, która do obrony przed brutalnym uchodźcą użyła gazu pieprzowego zostanie ukarana.

17-letnia dziewczyna ze Sønderborga w odpowiedzi na atak uchodźcy, który agresją próbował zmusić ją do czynności seksualnych użyła gazu pieprzowego. Z relacji dziewczyny wynika, że ciemnoskóry mężczyzna, mówiący po angielsku przewrócił ją na ziemię oraz powiedział, że ma iść z nim. Kiedy 17-latka próbowała się wyrwać, przygniótł ją całym ciałem i próbował zerwać majtki. Wtedy dziewczyna, próbując się bronić psiknęła napastnikowi gazem pieprzowym w twarz.

Dziewczynie grozi kara grzywny lub trzech miesięcy pozbawienia wolności, ponieważ posiadanie specyfików pokroju gazu pieprzowego jest w Danii zabronione, więc naruszyła ustawę o broni palnej. Knut Kirsten, szef policji w Sønderborg wyjaśnia, że posiadanie gazu pieprzowego, jest takim samym przestępstwem, jak posiadanie noża sprężynowego. W Danii i Norwegii tego specyfiku używa jedynie policja.

W Thisted, gdzie na ten moment przebywa 365 azylantów, od listopada 2015 miało miejsce kilkanaście przypadków molestowania seksualnego, a kilkanaście osób zostało ukaranych za nadużywanie alkoholu. W okolicy, gdzie doszło do napaści na dziewczynę policja odnotowała już wcześniej przypadki molestowania seksualnego i aktów przemocy. Prawdopodobnie dlatego 17-letnia dziewczyna była przygotowana w taki, a nie inny sposób.

Kiedy imigranci widzą dziewczynę – szaleją, nie mogą wytrzymać. Łapią dziewczyny za ubrania, nie znają żadnych granic – mówi Rafi Ibrahim, Syryjczyk mieszkający w Danii od wielu lat.

OM | Marta Koszentka

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!