Dronem do pracy

Na ostatniej konferencji CES (Consumer Electronics Show), goście mieli okazję zobaczyć rzekomo testowany od dwóch lat model drona do przewozu (uwaga) osób. Być może już niedługo zamiast wsiadać rano do samochodu będąc przygotowanym na stanie w korkach, zwyczajnie wsiądziemy do swojego osobistego, kompaktowego drona wielkości kultowego fiata 126p.

Bez obawy o korki, wybierzemy miejsce docelowe, i przy dobrych wiatrach (zwracając uwagę na dwuznaczność określenia) będziemy w pracy na czas, łapiąc dodatkowo kilka dodatkowych minut drzemki, dzięki automatycznej kontroli lotu przez nawigację GPS.

Dron ma być wyposażony w osiem śmigieł i przewozić jedną osobę z niewielkim bagażem. Nie są znane jeszcze szczegóły dotyczące większości kluczowych aspektów technicznych ale producent z pewnością będzie je stopniowo publikował.

Technologia dronów raczkuje już od pewnego czasu, zdobywając coraz większą popularność. Kategorie i przedziały cenowe dronów różnią się od wymagań i zastosowania konkretnej maszyny. Widać stopniowe kształtowanie się kategorii i klasyfikacji dronów. Pojawiają się drony dostawcze (Amazon), wyścigowe, rekreacyjne, filmowe a nawet wojskowe. Cena tych ostatnich potrafi dochodzić nawet do 11 tysięcy dolarów za urządzenie wielkości smartforna.

Za rozwojem dronów starają się nadążyć też rządy poszczególnych państw na świecie. W niektórych stanach ameryki poprzez legislacje często próbuje się nawet rejestrować poszczególne jednostki. Wielka Brytania też stopniowo zaczyna wprowadzać nowelizacje ustawy o lotnictwie i tym podobnych.

Niewątpliwie, żyjemy w czasie rewolucji cyfrowej. Wizje przyszłości, wcześniej dla nas nierealne, stają się dla nas rzeczywistością już teraz, czasami wręcz zaskakując swoją gwałtownością. Jutro dojeżdżamy do pracy dronem, kto wie co czeka nas za tydzień…

Marcin Kuna | Open Magazyn.pl | Źródło: BBC

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!