Dramatyczne sceny. Tonący statek z perspektywy pasażera

Przerażający film nakręcony małą sportową kamerą powstał podczas katastrofy na morzu. Kobieta będąca na pokładzie statku pasażerskiego nagrała moment jego zatonięcia razem z pasażerami.

Według informacji dziennika „The Sun” na pokładzie statku było około 100 osób. Większość pasażerów stanowili emeryci liczący po 70 lat. W pewnym momencie sytuacja zrobiła się naprawdę groźna, bowiem statek zaczął przechylać się i nabierać w błyskawicznym tempie wodę. Ludzie zaczęli krzyczeć i ześlizgiwać się z pokładu. I choć wszyscy mieli kamizelki ratownicze, to bilans tragedii, to trzy osoby śmiertelne.

Kobieta, która zachowała zimną krew nagrywając całe wydarzenie powiedziała, że aby wydostać się spod tonącego statku musiała zdjąć kamizelkę. Dryfujących przez godzinę pasażerów wydostały przypadkiem przepływające łodzie. Kobieta, która udzieliła wywiadu dziennikowi „The Sun” powiedziała, że niestety jedną z ofiar był Brytyjczyk.

„Nie mogłam spać przez kilka tygodni, gdy zamykałam oczy widziałam tylko wodę” – powiedziała Alexis Esneault, która jest autorką nagrania.

Zdarzenie miało miejsce w styczniu ubiegłego roku.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA