Para Brytyjczyków, podczas których pobytu w Stanach Zjednoczonych przyszło na świat ich dziecko, zostanie zwolniona przez szpital z gigantycznej opłaty za opiekę nad ich przedwcześnie urodzonym synem.

_________________________________________________________________________________________________

Katie Amos, będąca prawie w 7 miesiącu ciąży i jej partner Lee Johnston z Wielkiej Brytanii wybrali się na pięciodniową wycieczkę do Nowego Jorku. W jej trakcie, przedwcześnie na świat przyszedł syn pary. Wraz z radością z powodu pojawienia się dziecka, powstał też kłopot – wysoki rachunek za opiekę medyczną nad wcześniakiem.

Z powodu stanu zdrowia ważącego ok. 1,5 kg malucha, lekarze z amerykańskiego szpitala zabronili rodzinie powrotu do Wielkiej Brytanii aż do 10 marca.

Jak obliczyli, za cały pobyt w szpitalu musieliby zapłacić około 130 tys. funtów. W związku z tym, że to dla nich gigantyczna kwota, której nie posiadali, zorganizowali w internecie zbiórkę, jednak niestety nie udało się zebrać nawet połowy wymaganej kwoty.

Ku uciesze młodych rodziców szpital postanowił negocjować z ubezpieczycielem, dzięki czemu para nie będzie musiała płacić tak dużej sumy pieniędzy za opiekę nad synem.

(ml) | Goniec.com

goniec_150

Sharing is caring!