Donald Trump staje w obliczu świata pełnego konfliktów

„Jego sentyment do silnych przywódców jak Putin czy prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi (…) sugeruje obojętność, jeśli nie pogardę dla wysiłków na rzecz wspierania praw człowieka i demokracji” – ocenia „NYT”.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Prezydent elekt USA Donald Trump ma problem z wyborem szefa dyplomacji, co uwidacznia obawy co do jego zdolności zarządzania problemami międzynarodowymi, przed którymi stanie, gdy obejmie urząd. Sprawę skomentował dziennik „New York Times”.

Gazeta zwraca uwagę na wyzwania w polityce międzynarodowej począwszy od agresji przywódców takich jak Władimir Putin, przez Państwo Islamskie, po napięcia wśród sojuszników NATO.

„Powtarzane jak mantra hasło > (Ameryka przede wszystkim) oznacza mniejszą rolę Stanów Zjednoczonych za granicą, ale Trump opowiadał się również za twardą postawą wobec swych przeciwników. Wszystko to tworzy niepokojącą nieprzewidywalność, co już miało wpływ na to, jak myślą i działają rządy i firmy” – czytamy w komentarzu. „Wciąż jest niewiele oznak, że Trump, który odmówił (odbierania) codziennych briefingów od agencji wywiadowczych, rozumie te zagrożenia oraz to, w jaki sposób sobie z nimi poradzić” – pisze „NYT”, omawiając główne problemy w polityce międzynarodowej.

Jako „pierwszy test” dla Trumpa amerykańska gazeta wymienia Koreę Północną, która „wkrótce może mieć wystarczającą ilość paliwa nuklearnego na wyprodukowanie 20 bomb i może umieścić głowice na pociskach rakietowych zdolnych do uderzenia w obiekty w Korei Południowej, Japonii i Ameryce na Pacyfiku”. Według ekspertów – jak pisze „NYT” – wytwarzanie większej liczby i bardziej nowoczesnych bomb przez Północ zwiększyło możliwość konfrontacji militarnej. Gazeta przypomina, że Trump zagroził nałożeniem na chińskie towary taryf celnych, po części by zmusić Pekin do wywarcia większego nacisku na Pjongjang. „Jako główny dostawca (towarów) Chiny są kluczowe w rozwiązaniu kwestii nuklearnej, ale podniesienie ceł na chińskie towary grozi wojną handlową i sprawi, że współpraca będzie mniej prawdopodobna” – ocenia nowojorski dziennik.

Jako drugi poważny problem wymienia tzw. Państwo Islamskie (IS) i kwestię konfliktu w Syrii. Przypomina, że siły amerykańskie zaangażowane są w główne batalie o wyzwolenie irackiego Mosulu i syryjskiej Ar-Rakki spod jarzma IS oraz zwalczają ekstremistów gdzie indziej na świecie, w tym w Mali. „Trump, który powiedział, że >, nie zaproponował żadnego planu poza zbombardowaniem IS” – wskazuje gazeta. I dodaje, że Trump „wydaje się przekonany, że może współpracować z (Władimirem) Putinem, ale nie jest jasne, czy Rosja zaakceptuje jakiekolwiek porozumienie (między Asadem a siłami opozycji), jeśli Asadowi nie pozwoli się zostać u władzy na czas nieokreślony, czego Syryjczycy, których brutalnie potraktował, najprawdopodobniej nie zaakceptują”.

Kolejnym wyzwaniem dla przyszłego prezydenta jest Iran i zawarte w 2015 r. porozumienie nuklearne, które Trump chce unieważnić. „Porozumienie funkcjonuje, co przyznaje wielu jego krytyków w Kongresie i na Bliskim Wschodzie. Jednak Trump wybrał na doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego i szefa CIA dwie osoby, które w nieugięty sposób sprzeciwiają się umowie, bez względu na konsekwencje” – wskazuje „NYT”. „Jeśli porozumienie zostanie odrzucone, Iran prawie na pewno wznowi swój program nuklearny” – przestrzega dziennik. I dodaje, że „partnerzy USA w tym porozumieniu – Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Rosja i Chiny – nie nałożą ponownie sankcji w ramach trumpowskiej walki z wiatrakami o lepsze porozumienie; a amerykańskie interesy będą dalej cierpiały w konkurencji na irańskich rynkach”. Według „NYT” byłby to „samodzielnie wygenerowany kryzys, na który nowy prezydent nie może sobie pozwolić”.

„Irańscy umiarkowani politycy, otwarci na stosunki z Zachodem, walczą o władzę z antyzachodnimi twardogłowymi. Ci ostatni ufają, że wykorzystają wrogość Trumpa w celu zagwarantowania, że prezydent Hasan Rowhani, który negocjował porozumienie nuklearne, zostanie pokonany w przyszłorocznych wyborach i nie zostanie wybrany na drugą kadencję” – zauważa „NYT”. I podkreśla, że „dla Ameryki powinno mieć znaczenie, która strona przeważy”.

Nowojorska gazeta odnosi się również do kwestii rozprzestrzeniania broni nuklearnej i tego, że „za niedługo Trump będzie dowodził amerykańskim arsenałem nuklearnym”. „NYT” przypomina, że w czasie kampanii mówił zdawkowo o możliwości odwetu na IS za pomocą broni jądrowej oraz o rozwijaniu przez Japonię, Koreę Południową i Arabię Saudyjską własnych arsenałów nuklearnych zamiast polegania na sojuszach obronnych z USA. „Od czasu drugiej wojny światowej Stany Zjednoczone starały się zapobiec wojnie nuklearnej i ekspansji arsenałów nuklearnych. Byłoby katastrofalne, gdyby broń jądrowa została użyta za prezydentury Trumpa, albo gdyby jego stanowisko zachęciło więcej krajów do pozyskiwania takiej broni” – ocenia dziennik.

Na koniec „NYT” nawiązuje do kwestionowania przez Trumpa znaczenia NATO, innych sojuszy oraz roli Ameryki w świecie. Ale w sferze „globalnego porządku” Trump „nie przedstawił spójnej analizy, co jest nie tak z tymi sojuszami ani co powinno je zastąpić” – pisze. „Jego sentyment do silnych przywódców jak Putin czy prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi (…) sugeruje obojętność, jeśli nie pogardę dla wysiłków na rzecz wspierania praw człowieka i demokracji” – ocenia „NYT”. I w tym kontekście pisze o braku zaniepokojenia ze strony Trumpa „rosyjskim ekspansjonizmem na Ukrainie”, ocenia też, że jego plan wycofania się z Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP) „sugeruje chęć pozwolenia Chinom na zwiększenie ich wpływów w Azji”.

„NYT” podkreśla, że świat od dawna polegał na Stanach Zjednoczonych jako stabilnym partnerze. „Wyzwania będą nawet bardziej złożone, niż Trump sobie kiedykolwiek wyobrażał” – konkluduje gazeta.

Open Magazyn | Redakcja za (PAP)

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!