Dobre nowiny dla chcących wyjechać na wakacje – inflacja spada – funt się umacnia!

Jak donosi ONS inflacja w wielkiej Brytanii spadła w kwietniu po raz pierwszy od września 2015 roku i to głównie za sprawą tanich połączeń lotniczych jakie były w okresie Wielkanocy.

Biuro Office for National Statistics (ONS) poinformowało, że inflacja mierzona za pomocą Consumer Prices Index, spadła w kwietniu do 0.3%. Według komunikatu ONS stało się tak głównie za sprawą obniżenia cen połączeń lotniczych, samochodów, ubrań a także obniżki cen wynajmu mieszkań socjalnych. Na niską inflacje miały wpływ głównie ceny połączeń lotniczych, które w okresie marzec – kwiecień spadły o około 14.2%. Dla porównania w tym samym okresie ubiegłego roku ceny połączeń lotniczych wzrosły o 4.5%.

Drugim czynnikiem wpływającym na zmniejszenie się poziomu inflacji była redukcja cen ubrań. Handlowcy obniżali ceny ubrań licząc na to, że ożywi ona ruch w sklepach. Nie tylko jednak inflacja mierzona za pomocą indeksu cen konsumenckich spadła. Spadł także poziom inflacji bazowej obliczanej na podstawie wzrostu cen energii, artykułów spożywczych, alkoholu i tytoniu. W okresie marzec – kwiecień inflacja bazowa spadła do 1,2%.

W związku z obniżką poziomu inflacji Komitet Polityki Monetarnej centralnego banku Wielkiej Brytanii zdecydował utrzymać stopę procentową na niezmienionym poziomie 0,5%. Mimo, że zarówno inwestorzy jak i zwykli obywatele mają powód do zadowolenia to jednak te nastroje studzi nieco Bank of England, któy przewiduje , że inflacja może wzrosnąć w drugiej połowie tego roku.

 No cóż póki co cieszmy się ze spadającej inflacji, która sprawia, że funt jest wyjątkowo mocny a co za tym idzie podróżowanie po świecie staje się tańsze.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

DOBRA ZMIANA … TO KASZANA! ZRÓB DOBRĄ ZMIANĘ PO SWOJEMU! A NIE WEDŁUG WZORU PREZESA

Krok po kroku – Emigracja / Koszt £ 4.00 „Emigracja. Krok po kroku”, to gotowa instrukcja wyjazdu za granicę: przygotowanie do wylotu; lotnisko i taksówka; lista agencji pracy i pracodawców; wzór brytyjskiej aplikacji o pracę oraz cv; gdzie i jak szukać pokoju; najszybszy sposób – kontakty i telefony – na załatwienie niezbędnego ubezpieczenia, konta bankowego i przychodni oraz wszelkich formalności; a także lista najczęściej popełnianych błędów na podstawie życia codziennego na emigracji właśnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!