Jak długo przeżyłbyś, będąc zamknięty w supermarkecie?

Jeden z naukowców postanowił precyzyjnie obliczyć, jak długo jeden człowiek zamknięty w supermarkecie mógłby przeżyć. Wynik jest dość zaskakujący.

Załóżmy na chwilę, że właśnie spadł ogromny meteoryt. Na ziemi powstaje chaos, wszystko zostało zamknięte, a ludzie ratują się jak tylko mogą. Jednak Ty, z jakiegoś powodu zostałeś niechcący zamknięty w supermarkecie wielkości Tesco, Sainsbury’s lub ASDA. Jak myślisz, jak długo mógłbyś przeżyć, będąc sam na sam z tysiącami produktów?

Według Dr Lewis Dartnell, przeciętnej wielkości supermarket jest w stanie zapewnić przeżycie jednego człowieka przez około 55 lat. Przez te wszystkie lata wystarczyłoby nam jedzenia, ale także zapasów wody, które przez ponad pół wieku nie zepsułyby się i pozostały zdatne do spożycia.

Dr Dartnell, przeprowadził wyliczenia w ramach swojego projektu, który ma sprawdzić, jak Wielka Brytania jest przygotowane na przetrwanie ogromnej katastrofy. Z analiz naukowca wynika również, że 1 na 3 osoby ma przygotowaną torbę artykułów pierwszej potrzeby, którą mogłaby szybko zabrać w przypadku konieczności ucieczki z powodu katastrofy. Według analizy 61 proc. zabrałoby wtedy jedzenie, 53 proc. leki i opatrunki, a 47 proc. telefon.

Niestety większość z nas w momencie nadchodzącego zagrożenia zabrałaby ze sobą jedzenie, lekarstwa i telefon komórkowy. Te trzy rzeczy ludzie chwytają uciekając z domu. Tylko nieliczni widzą sens włożenia do torby zapałek lub zwykłej butelki, którą można użyć do uzdatniania wody pitnej. Doktor Dartnell uważa, że zapałki, butelka na wodę, mały nóż, sznurek i jedzenie powinny się znaleźć na głównej pozycji listy rzeczy niezbędnych do przeżycia.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

STYL I KULTURA

/Autor

Jak zostać dawcą szpiku

Pobranie szpiku jest bezpieczne ale wiąże się z paroma niedogodnościami związanymi z przeszczepieniem. Jednak nie są one zbyt dotkliwe. Przy pobraniu komórek macierzystych z krwi obwodowej trzeba się liczyć z jednodniową wizytą w klinice pobrania.