Depresja murowana. Dzisiaj jest Blue Monday!

Za oknem deszcz, Boże Narodzenie już się skończyło, a kac w Nowym 2016 roku wciąż trwa. Nikt do mnie nie dzwoni, oprócz pracodawcy, a poczta wciśnięta w drzwi wciąż czeka na rozpakowanie. Polacy znowu wygrali tylko jednym punktem, a Szydło – Beata Szydło – będzie udowadniać dobrą zmianę. Nieco radości przynosi uśmiech prezesa, ale cytując klasyka: to nie może być przypadek. Koniec świata nadchodzi w milowych butach. Czy może być gorzej? Niestety muszę kilka osób zmartwić, bowiem dzisiaj może być najgorszy dzień w roku.

Jak obliczyli naukowcy z powodu złego nastroju dzisiaj na portalach społecznościowych można odnotować znacznie więcej negatywnych wpisów niż w kolejnych dniach Nowego Roku. To dzisiaj popadniemy w mniejsze lub większe stany depresyjne, będziemy czuć się nieszczęśliwi, a nawet podejmować będziemy decyzje, które mogą zaważyć o naszym życiu. Jakie? np.: rozwód. Dlaczego? Dzisiaj Blue Monday!, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, ustanowiony przez brytyjskiego psychologa i prawnika Cliffa Arnalla. Jak uchronić się przed tym niewątpliwie złym dniem?

Brytyjski psycholog obliczył datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego, uwzględniającego czynniki meteorologiczne, psychologiczne, i ekonomiczne. Stan naszego zdrowia Arnall przedstawił za pomocą wzoru:

gdzie:

W – pogoda (ang. weather)

D – dług, debet (ang. debt)

d – miesięczne wynagrodzenie

T – czas od Bożego Narodzenia (ang. time)

Q – niedotrzymanie postanowień noworocznych

M – niski poziom motywacji (ang. motivational)

Na – poczucie konieczności podjęcia działań (ang. a need to take action)

W: I rzeczywiście jest w tym trochę racji. Za oknem ciężkie chmury i nie wiem, czy za chwilę spadnie kolejny deszcz, albo deszcz ze śniegiem, albo i deszcz i śnieg co 20 minut. D: Statystycznie każdy obywatel świata ma jakiś dług, więc i ja mam. Za godzinę lub dwie przyjdzie listonosz i przyniesie kolejne rachunki, o długu wdzięczności wobec niektórych ludzi nie wspomnę. d: Wskaźnik d, oznacza miesięczne wynagrodzenie. Niestety, brytyjskiego naukowca należałoby zapytać, jak wskaźnik odnosi się do ludzi, którzy dopiero zaczynają swój biznes. T: Tutaj mam problem, więc biorę ten wskaźnik w nawias. Q: Proszę nie kojarzyć tego dosłownie po polsku. Niedotrzymanie postanowień noworocznych to zmora, która wlecze się przez cały rok od poniedziałku do poniedziałku, jak chociażby rzucanie palenia papierosów. M: Niski poziom motywacji. Myślę, że M wynika z Q, dlatego zamiast rzucać mięsem powinniśmy poważnie potraktować N, np.:

N: Natychmiast zasłonić wszystkie rolety i zasłony w oknach. Ubrać ulubiony szlafrok lub dres, i jeśli to możliwe zgrzać kubek kakao. N: Następnie zadzwonić do pracodawcy i poinformować o Blue Monday, po czym rozładować telefon komórkowy, a kabel od telefonu stacjonarnego przeciąć Nożyczkami. N: Nożyczki ostrożnie odłożyć do szuflady i nie zaglądać do niej aż do wtorku. N: Nie myśleć o wypłacie. Nie myśleć o Bożym Narodzeniu. Nie myśleć o postanowieniach Noworocznych. N: Nikotyna? W Blue Monday można zrobić wyjątek. Po wypaleniu papierosa (może być Nawet E), załadować się do łóżka. N: Nakryć się kocem i marzyć! np.: o kolejnym wspaniałym wyjeździe Na wakacje, Najlepiej jak Najszybciej. Nie przejmować się stanem konta karty kredytowej i Nie dopuszczać do siebie Niepotrzebnych, Natarczywych, Niekonstruktywnych myśli. A Najlepiej Nie robić N: Nic.

OM | Open Magazyn.pl

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!