Deportacje Polaków z Wielkiej Brytanii

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że do Polski w 2015 roku, sprowadzono ponad tysiąc polskich obywateli podejrzanych o różnego rodzaju przestępstwa. Deportacje odbyły się głównie z Wielkiej Brytanii.

Wśród kilku milionów Polaków, którzy wyemigrowali z Polski do m.in. Wielkiej Brytanii, znaleźli się przestępcy, bandyci, gwałciciele jak i zwykli złodzieje. Na szczęście, w wyniku działań policji spora część z nich wróciła już do kraju. Niektórzy wrócili w wyniku deportacji w konwojach zbiorczych, a część rejsowymi samolotami. Kolejna część Polaków oczekuje na deportacje w odpowiednich ośrodkach.

Według statystyk największa część przestępców tymczasowe schronienie znalazła na Wyspach. Tymczasowe, bo ponad 600 przestępców zostało deportowanych właśnie z Wielkiej Brytanii. Kolejnymi krajami, z których deportowano Polaków są m.in. Holandia i Francja. Wśród przestępstw jakich się dopuścili są kradzieże, oszustwa, włamania ale także wykroczenia drogowe pod wpływem alkoholu.

Ostatnio najgłośniejszą w mediach sprawą deportacji Polaków, był przypadek dwóch braci. 37-letni Jacek Olszewski oraz jego 41-letni brak Marek Olszewski, zostali zatrzymani w listopadzie ubiegłego roku. Do akcji doprowadziła wspólna operacja policji oraz służb imigracyjnych. Polscy bracia zostali uznani za winnych wielu wykroczeń: m.in. drobnych kradzieży oraz licznych wykroczeń przeciwko porządkowi publicznemu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że trzeci z braci, Ludwik Olszewski, został deportowany nieco wcześniej, bo w sierpniu ubiegłego roku.

OM | Open Magazyn.pl

Wyślij szybką wiadomość

0 + 5 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA