Deportacje Polaków z Wielkiej Brytanii

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że do Polski w 2015 roku, sprowadzono ponad tysiąc polskich obywateli podejrzanych o różnego rodzaju przestępstwa. Deportacje odbyły się głównie z Wielkiej Brytanii.

Wśród kilku milionów Polaków, którzy wyemigrowali z Polski do m.in. Wielkiej Brytanii, znaleźli się przestępcy, bandyci, gwałciciele jak i zwykli złodzieje. Na szczęście, w wyniku działań policji spora część z nich wróciła już do kraju. Niektórzy wrócili w wyniku deportacji w konwojach zbiorczych, a część rejsowymi samolotami. Kolejna część Polaków oczekuje na deportacje w odpowiednich ośrodkach.

Według statystyk największa część przestępców tymczasowe schronienie znalazła na Wyspach. Tymczasowe, bo ponad 600 przestępców zostało deportowanych właśnie z Wielkiej Brytanii. Kolejnymi krajami, z których deportowano Polaków są m.in. Holandia i Francja. Wśród przestępstw jakich się dopuścili są kradzieże, oszustwa, włamania ale także wykroczenia drogowe pod wpływem alkoholu.

Ostatnio najgłośniejszą w mediach sprawą deportacji Polaków, był przypadek dwóch braci. 37-letni Jacek Olszewski oraz jego 41-letni brak Marek Olszewski, zostali zatrzymani w listopadzie ubiegłego roku. Do akcji doprowadziła wspólna operacja policji oraz służb imigracyjnych. Polscy bracia zostali uznani za winnych wielu wykroczeń: m.in. drobnych kradzieży oraz licznych wykroczeń przeciwko porządkowi publicznemu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że trzeci z braci, Ludwik Olszewski, został deportowany nieco wcześniej, bo w sierpniu ubiegłego roku.

OM | Open Magazyn.pl

Wyślij szybką wiadomość

0 + 2 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA