Czy większości Brytyjczyków nie obchodzi już, jak będzie wyglądał Brexit? Chcą, by było po wszystkim

To, jak będzie wyglądał Brexit i kiedy do niego dojdzie jest obojętne większości Brytyjczyków – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Deltapoll. Co ciekawe, warunki wyjścia z UE coraz mniej obchodzą także tych, którzy w referendum głosowali za pozostaniem we Wspólnocie.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

W badaniu uczestniczyło ponad dwa tysiące osób. Ankietowanym zadano następujące pytanie: “W jakim stopniu zgadzasz się lub nie zgadzasz się z następującym stwierdzeniem: Obecnie nie dbam już o to, jak i kiedy opuścimy Unię Europejską, chcę tylko, żeby było już po wszystkim”. Odpowiedzi podzielono według dwóch kategorii: stosunku danej osoby do Brexitu (wyrażonego w referendum), oraz preferencji politycznych.

Wyniki badania mogą zaskakiwać. Aż 60 proc. wszystkich badanych Brytyjczyków deklaruje bowiem, że szczegółowe daty i warunki dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z UE są im obojętne i chcą mieć już Brexit “za sobą”. W grupie osób, które głosowały w referendum za wyjściem z Unii wyniki wyglądają podobnie – to, jak będzie wyglądał Brexit jest już obojętne zarówno większości wyborców Partii Konserwatywnej (76 proc.), jak i wyborców Partii Pracy (75 proc.). W grupie osób, które głosowały za pozostaniem w UE, rezultaty są zróżnicowane. Szczegóły Brexitu nie obchodzą już większości wyborców Partii Konserwatywnej (58 proc.), oraz mniejszej części wyborców Partii Pracy (42 proc.). Popierający laburzystów zwolennicy pozostania w UE są jedyną grupą, która w większości przyznała, że warunki Brexitu nie są jej obojętne.

Zdaniem ekspertów, wyniki badań pokazują, że opinia publiczna jest zwyczajnie zmęczona tematem Brexitu. “Dla wielu ludzi, a zwłaszcza tych, którzy głosowali za wyjściem z UE, szczegóły negocjacji nie są istotne. Podczas gdy politycy i komentatorzy z każdej strony sceny politycznej roztrząsają najdrobniejsze kwestie związane z Brexitem, większość Brytyjczyków wolałaby załatwić sprawę i mieć to wszystko za sobą” – mówi dyrektor Deltapoll, Joe Twyman.

Źródło | Cooltura24 | jsa

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.