Czy większości Brytyjczyków nie obchodzi już, jak będzie wyglądał Brexit? Chcą, by było po wszystkim

To, jak będzie wyglądał Brexit i kiedy do niego dojdzie jest obojętne większości Brytyjczyków – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Deltapoll. Co ciekawe, warunki wyjścia z UE coraz mniej obchodzą także tych, którzy w referendum głosowali za pozostaniem we Wspólnocie.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

W badaniu uczestniczyło ponad dwa tysiące osób. Ankietowanym zadano następujące pytanie: “W jakim stopniu zgadzasz się lub nie zgadzasz się z następującym stwierdzeniem: Obecnie nie dbam już o to, jak i kiedy opuścimy Unię Europejską, chcę tylko, żeby było już po wszystkim”. Odpowiedzi podzielono według dwóch kategorii: stosunku danej osoby do Brexitu (wyrażonego w referendum), oraz preferencji politycznych.

Wyniki badania mogą zaskakiwać. Aż 60 proc. wszystkich badanych Brytyjczyków deklaruje bowiem, że szczegółowe daty i warunki dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z UE są im obojętne i chcą mieć już Brexit “za sobą”. W grupie osób, które głosowały w referendum za wyjściem z Unii wyniki wyglądają podobnie – to, jak będzie wyglądał Brexit jest już obojętne zarówno większości wyborców Partii Konserwatywnej (76 proc.), jak i wyborców Partii Pracy (75 proc.). W grupie osób, które głosowały za pozostaniem w UE, rezultaty są zróżnicowane. Szczegóły Brexitu nie obchodzą już większości wyborców Partii Konserwatywnej (58 proc.), oraz mniejszej części wyborców Partii Pracy (42 proc.). Popierający laburzystów zwolennicy pozostania w UE są jedyną grupą, która w większości przyznała, że warunki Brexitu nie są jej obojętne.

Zdaniem ekspertów, wyniki badań pokazują, że opinia publiczna jest zwyczajnie zmęczona tematem Brexitu. “Dla wielu ludzi, a zwłaszcza tych, którzy głosowali za wyjściem z UE, szczegóły negocjacji nie są istotne. Podczas gdy politycy i komentatorzy z każdej strony sceny politycznej roztrząsają najdrobniejsze kwestie związane z Brexitem, większość Brytyjczyków wolałaby załatwić sprawę i mieć to wszystko za sobą” – mówi dyrektor Deltapoll, Joe Twyman.

Źródło | Cooltura24 | jsa

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.
/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.