» Przemysław Ozdowy | Źródło: t-mobile.de

CSU wzywa do bezpłatnych środków antykoncepcyjnych dla odbiorców Hartz IV. Do 27 roku życia dostępność pigułki antykoncepcyjnej powinna być reglamentowana i dostępna tylko na receptę, powiedziała przewodnicząca Unii Kobiet Angelika Niebler podczas zjazdu CSU w Bambergu.

_________________________________________________________________________________________________________________

Większość z 200 delegatów na głosowaniu zatwierdziło propozycję Unii Kobiet. Zwolennicy tego konceptu mają nadzieję na zmniejszenie się liczby zabiegów przerywania ciąży. Już nie tak optymistycznie za pomysłem opowiadają się deputowani CSU do Bundestagu. „CSU jest partią rodzinną”, powiedział zastępca CSU Stephan Stracke. „Partia rodzinna mówi TAK dla wszystkich dzieci”. Ale ten argument nie przekonuje oczywiście Wszystkich.

Lider CSU Horst Seehofer próbował przekonać w Bambergu, aby nie zaostrzać konfliktu z SPD. Szczególnie przed spotkaniami w sprawie funkcjonowania berlińskiej koalicji. Bawarski premier wolał rozmawiać o przygotowaniu przed decydującą fazą koalicyjnego pokera w Berlinie, wzmocnieniu pozycji CSU w kwestiach spornych, takich jak polityka energetyczna i finansów państw federalnych.

Więcej aktualnych informacji z Niemiec o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie – Polacy w Niemczech – Polen in Deutschland https://www.facebook.com/groups/331734167024480/.

 

Sharing is caring!