Po czterech godzinach zauważyli, że jest martwy

Pacjent leżał martwy co najmniej od czterech i pół godziny, zanim zostało to zauważone w jednostce Accidents&Emergency (A&E) szpitala North Middlesex University Hospital – informuje BBC News.

Kontrola rządowej Care Quality Commision wykazała, że w jednym z najbardziej zatłoczonych punktów przyjęć nagłych wypadków w Londynie, przyczyną niedopatrzeń jest niewystarczająca liczba doświadczonych lekarzy. Inspektorzy odnotowali, że w ubiegłym roku doszło do 22 poważnych niedopatrzeń w jednostce przyjmującej około 500 pacjentów dziennie.

Najbardziej szokującą jest sprawa mężczyzny, którego zgon personel zauważył dopiero po ponad czterech godzinach od jego śmierci. Inna sytuacja dotyczyła zapomnianego emeryta, który spędził na nocniku aż godzinę, zanim pielęgniarka pomogła mu wstać.

General Medical Council ostrzegł tym samym punkt przyjęć o niewystarczającym przeszkoleniu personelu oraz o brakach w kadrze. North Middlesex University Hospital otrzymał też listę wytycznych, które muszą ulec poprawie.

Władze A&E przeprosili za wszystkie incydenty.

(ml) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!