UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Czerwone ośmiorniczki

Partia Pracy cierpi na tę samą przypadłość, co cała lewica europejska. Jest zbyt liberalna, za bardzo kosmopolityczna i elitarna. W erze populizmu to przepis na porażkę.

Lider Labour znów znalazł się pod medialnym i politycznym ostrzałem. Porażka w wyborach uzupełniających w Copeland i minimalne zwycięstwo w Stoke on Trent – miejscach uważanych za tradycyjne bastiony lewicy, dała amunicję tym, którzy Corbyna atakują od samego początku. Krytycy stylu i jakości polityki Corbyna mają sporo racji.

Copeland to była katastrofa. Od 1982 roku, kiedy to Partia Konserwatywna pokonała Labour w Mitchan i Morden, nie zdarzyło się aby partia rządząca wygrała pierwsze wybory uzupełniające. Zazwyczaj podczas takich okazji wyborcy dają władzy żółte, ostrzegawcze kartki. Nie tym razem. Torysi odnieśli zwycięstwo, a w Copeland przegrali tylko dlatego, że sporo głosów zabrała im UKiP. Gdyby wyborcy prawicy się nie podzielili, Labour przegrałaby także i w swoim północnym, tradycyjnym bastionie. Jeśli ten trend się utrzyma, Partia Konserwatywna przejmie na dobre elektorat UKiP, a Labour nie będzie zyskiwać politycznie na błędach i porażkach gabinetu Theresy May, i w przyszłej Izbie Gmin zasiądzie zaledwie 200 posłów i posłanek lewicy. May będzie miała komfortową i stabilną większość. Nie do pomyślenia po dekadzie polityki zaciskania pasa, katastrofie w służbie zdrowia i Brexicie. A jednak wszystko wskazuje na taki scenariusz.

Labour jest w kryzysie, którego nie potrafi przełamać. I to nie tylko dlatego, że organizacyjnie jest słaba, wyzuta z pomysłów i idei, z liderem, który nie potrafi do siebie przekonać większości wyborców i który popełnia proste, podstawowe polityczne błędy, obnażając swoje zagubienie i brak kompetencji. Wszędzie na świecie lewica ma problem, bo straciła wiarygodność u swojego tradycyjnego elektoratu. Bez względu na to, kto jest przywódcą, jaki ma program i czy jest medialnie sprawny czy niekoniecznie. Dziś w polityce karty rozdają populiści, którzy już rządzą w co trzecim kraju europejskim, a w zbliżających się wyborach w Holandii, we Włoszech i we Francji mają spore szanse na zwycięstwo. I to populiści zabrali lewicy hasła, umiejętność rozpalania społecznych emocji oraz poparcie klas ludowych i pracujących. Dla swojego tradycyjnego elektoratu lewica stała się zbyt liberalna, kosmopolityczna i elitarna. Problem w tym, że nikt nie ma pomysłu jak wyjść z tego impasu.

Czerwony archaizm

Jednym z powodów, dla których Corbyn został wybrany na przewodniczącego Partii Pracy, było przekonanie, że po erze Tony’ego Blaira Labour musi wrócić do swoich korzeni, żeby odzyskać poparcie tradycyjnego, twardego elektoratu, który coraz bardziej oddalał się od New Labour. Klasa robotnicza na polityce trzeciej drogi, postępującej globalizacji, ograniczania państwa opiekuńczego, liberalizacji prawa pracy i obniżaniu podatków, traciła. Racjonalnie więc zaczęła szukać nowej politycznej reprezentacji. Do czasu pojawienia się UKiP, zawiedzeni, tradycyjni wyborcy lewicy pogrążyli się w politycznej apatii. Nie głosowali, co pozwalało Labour osiągać jako takie wyborcze wyniki. Jednak pojawienie się Nigela Farage’a wywróciło polityczny stolik. Umiejętnie łącząc antyislamizm z miękkim nacjonalizmem, eurowrogość z protekcjonizmem gospodarczym, sprzeciw wobec przyjmowania uchodźców z krytyką elit, grał na realnych lękach klasy pracującej. Spajało się to wszystko z agendą prawicowej prasy brukowej, która od lat karmi brytyjskie społeczeństwo antyemigracyjnymi, eurosceptycznymi i antyelitarnymi treściami. Wobec Farage’a brytyjska lewica była bezradna. Tak jak dziś bezradni wobec Trumpa są demokraci, wobec Kaczyńskiego SLD, Razem czy inne polskie lewicowe partie czy ruchy i wszystkie socjaldemokracje, które w każdym zachodnim kraju nie są w stanie przeciwstawić się prawicowemu populizmowi.

W tej nowej politycznej konstelacji znacznie lepiej odnajdują się tradycyjne partie konserwatywne. Bo potrafią zarówno przejąć populistyczną agendę jak i prezentować siebie jako poważne siły polityczne. Miejsce lewicy zajmują populiści, bo są bardziej wiarygodni. Socjaldemokraci stali się elitarni, przestali mówić językiem ludu, ich przekaz i idee są w kontrze do lęków i emocji ludu. Kosmopolityzm lewicy jest sprzeczny z nacjonalizmem klasy pracującej. Liberalizm obyczajowy z jej konserwatyzmem. Świetnie wykształceni, medialnie sprawni, materialnie zabezpieczeni i profesjonalni politycy lewicowi w doskonale skrojonych garniturach drażnią swoją elitarnością i uprzywilejowaniem. Lewica stała się kawiorowa, a tym samym zamieniła się w siłę polityczną, która reprezentuje interesy klasy średniej oraz wielkomiejskiej młodzieży.

Na socjaldemokratów głosują dziś i utożsamiają się z lewicowymi ideami akademicy, studenci, profesjonaliści, ci, którzy wykonują wolne zawody, hipsterzy. Klasa robotnicza wybiera populistów. Dla tradycyjnych konserwatystów nastał złoty polityczny czas. Bo zasadniczo nie mają konkurencji. Mogą pozycjonować się zarówno w kontrze do „kawiorowej lewicy”, która z nosami w książkach na uniwersyteckich campusach „nie rozumie zwykłych ludzi”, jak i do populistycznych szaleńców, którzy co prawda stawiają istotne pytania, ale brak im kompetencji i umiejętności, żeby na nie dobrze odpowiedzieć.

Corbyn jako polityk z zewnątrz, partyjny outsider kontestujący trzecią drogę, zajadły krytyk polityki Blaira i mainstreamu, dawał nadzieję na odzyskanie, przynajmniej w części, tradycyjnych wyborców Labour, rozgoryczonych trzecią drogą. Katastrofalne sondaże oraz wyniki wyborów uzupełniających sugerują, że tak się nie stało. Jest jeszcze gorzej. Corbyn nie tylko nie odzyskuje dawnych wyborców lewicy, ale traci drugą, socjaldemokratyczną bazę. Klasę średnią. Swoim niejednoznacznym stanowiskiem wobec Brexitu, widocznym brakiem kompetencji, zagubieniem politycznym powoduje, że wielkomiejscy wyborcy coraz częściej spoglądają w kierunku LibDem. Albo pogrążają się w politycznej apatii i rezygnacji jak wcześniej wyborcy z robotniczej, północnej Anglii. Jak w zeszłym tygodniu zauważył David Miliband, w ostatnich Labour nie ma najmniejszych szans na wyborcze zwycięstwo.

Brak ruchu

Wszystko to powoduje, że Jeremy Corbyn nie ma żadnego pola politycznego manewru, a jego dni jako lidera Partii Pracy są policzone. Problem w tym, że sam Corbyn, jego zwolennicy i zaplecze, nie chcą przyjąć do siebie oczywistych faktów, zrzucając odpowiedzialność za polityczne i wyborcze niepowodzenia oraz fatalne sondaże na mainstreamowe media, „fake news” i blairystów. To prawda, że Corbyn nie może normalnie pracować ze względu na silną wewnątrzpartyjną opozycję, która cyklicznie podważa jego przywództwo i wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję do krytyki, ale nie zmienia to faktu, że pod jego przywództwem jako lidera Labour Wielka Brytania pozbawiona jest efektywnej, sprawnej opozycji. Niezbędnej do zachowania politycznej równowagi, która jest elementem brytyjskiej „check and balance”.

Polityczna impotencja Partii Pracy powoduje, że faktyczną opozycją wobec Theresy May są frakcje w Partii Konserwatywnej i media. A to nie jest zdrowe. 10 Downing Street może ignorować kryzys w NHS, narastające problemy w brytyjskim więziennictwie, w szkołach, spokojnie kontynuować politykę zaciskania pasa i twardy Brexit. Jeremy Corbyn i jego zwolennicy oraz zaplecze muszą zrozumieć, że żeby efektywnie walczyć z torysami, Labour potrzebuje zmiany lidera. Inaczej Wielką Brytanię czeka 15 lat szkodliwych społecznie i ekonomicznie rządów konserwatystów.

Autor | Radosław Zapałowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA