Czas na Play Poland Afterparty!

» Przygotowała | Monika Mądrzejewska

Festiwal Filmowy Play Poland nieubłaganie zbliża się ku końcowi. W piątek, 28 listopada w Glasgow odbędzie się ostatni z 60 (!) pokazów IV edycji. W Edynburgu tego samego dnia czeka na Was niespodzianka – impreza pożegnalna PPFF, poprzedzona czwartkowym warsztatem filmowym, który poprowadzi reżyser mini-serialu ‚Judas Goat’ – Paveł Shepan.

______________________________________________________________________________________

W tym roku organizacji Polish Art Europe udało się zaprezentować niemal 80 długo – i krótkometrażowych filmów, zorganizować sporo wystaw Polskiej Szkoły Plakatu i polskiej sztuki współczesnej. Gośćmi byli wybitni polscy reżyserzy – Krzysztof Skonieczny i Maciej Pieprzyca,a także utalentowani młodzi artyści – Tomasz Płonka oraz Michał Jankowski. Po projekcjach odbywały się koncerty oraz imprezy towarzyszące, w których przez ostatnie dwa miesiące mogliście brać udział na terenie siedmiu Brytyjskich i Irlandzkich miast. Podsumowując – jest co świętować!

Organizatorzy zapraszają w piątek, 28 listopada do The Forest Cafe, wyjątkowej przestrzeni artystycznej w samym sercu Edynburga, gdzie o godzinie 18:00 rozpocznie się pożegnalna impreza, na której nie zabraknie kulturalnych akcentów. Na początku zostaną zaprezentowane najlepsze krótkie metraże IV edycji Play Poland, a także kilka dodatkowych filmów, pokazanych w ramach Festiwalu po raz pierwszy. Swoją premierę będą miały m. in. dwie produkcje Henry’ego Toda, byłego członka formacji Sweet Noise, który aktualnie mieszka i tworzy w Edynburgu. O 20:00 koncert zagra uzdolniony szkocki piosenkarz i gitarzysta – Hamish James Hawk. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac Mateusza Jarży, dyrektora Polish Art Europe i głównego organizatora festiwalu.

afterpraty play poland

Warto też wspomnieć o loterii, w której będziecie mogli wygrać festiwalowe gadżety – jeżeli nie udało Wam się zdobyć ich we wcześniejszych konkursach, to ostatnia szansa, żeby wrócić do domu z plakatem, koszulką, torbą, czy tegorocznym katalogiem z autografami.

Wstęp na imprezę jest darmowy. Dalsze informacje na temat wydarzenia są dostępne na stronie www.playpoland.org.uk, a także na oficjalnym profilu Festiwalu na Facebooku: www.facebook.com/PlayPoland Zapraszamy wszystkich do wspólnego pożegnania kolejnej już edycji Festiwalu, który nieprzerwanie od czterech lat każdej jesieni powraca do Edynburga.

Jeżeli nie tylko lubicie oglądać festiwalowe produkcje, ale chcielibyście dowiedzieć się jak tworzyć filmy krótkometrażowe, zapraszamy w czwartek do Meow Photography Studios. Pavel Shepan, którego mini-serial został w tym roku uhonorowany nagrodą Scottish BAFTA New Talent, poprowadzi praktyczny warsztat pod tytułem ‚Do It Like They Do In The Industry – Short Films’. Twórca filmowy przeprowadzi uczestników przez proces tworzenia krótkometrażowej produkcji. Od samego pomysłu na scenariusz, poprzez efektywne napisanie go i dostosowanie do wybranego gatunku, pozyskiwanie budżetu, aż po pracę na planie. Nauczy, jak uniknąć pułapek czekających na początkującego filmowca i będzie starał się pobudzić kreatywność uczestników przy współpracy nad projektem i zachęcić ich do generowania własnych pomysłów.

Warsztat odbędzie się w języku angielskim w czwartek, 27 listopada w godzinach 18:00 – 21:00. Ilość miejsc jest ograniczona, więc chętnych prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się drogą mailową na adres: office@playpoland.org.uk.

Źródło | www.playpoland.org.uk,

Sharing is caring!