Coraz więcej prześladowań w brytyjskich szkołach

W ostatnim roku na policję zostało zgłoszonych około 100 dzieci, w tym również 3-latki, które miały wyśmiewać, lub prześladować swoich rówieśników w szkole – informuje „Daily Mail”.

Z danych uzyskanych od 37 z 43 jednostek policyjnych w Anglii i Walii wynika, że zgłoszono 138 incydentów dotyczących prześladowań o tle religijnym i rasowym, których prowodyrami były dzieci młodsze niż 10 lat. Liczba ta jest dwa razy wyższa niż jeszcze w 2011 roku. Wśród zgłoszeń były zarówno te dotyczące przemocy fizycznej jak i werbalnej.

Wśród dzieci, które dopuściły się tego typu zachowań jest m.in. 9-latek z Manchesteru. – Mój tata powiedział mi, żeby nie siadał obok Żydów – miał powiedzieć do kolegi z klasy. – Wracajcie do Polski – wykrzyczał z kolei do rówieśnika 8-letni chłopak z Humberside.

Policja hrabstw Devon i Cornwall dostała zgłoszenie dotyczące 9-latka, który wymachiwał nożem, wykrzykując przy tym rasistowskie komentarze, a 8-latka krzyczała „oni nas wszystkich zabiją” mając na myśli osoby o innym wyznaniu religijnym.

Jak zapewnia Mark Hamilton, zastępca naczelnika policji zajmujący się przestępstwami z nienawiści, dzieci poniżej 10. roku życia nie są objęte odpowiedzialnością prawną i nie mogą być karane. Policja może natomiast pracować z rodzinami i szkołami, aby starać się zapobiec takim sytuacjom.

Z informacji udostępnionych przez National Police Chiefs Council (NPCC), tylko od czwartku do niedzieli po referendum zgłoszono 85 takich incydentów. To o 57 proc. więcej niż miesiąc wcześniej.

(olz) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!