Coraz więcej prześladowań w brytyjskich szkołach

W ostatnim roku na policję zostało zgłoszonych około 100 dzieci, w tym również 3-latki, które miały wyśmiewać, lub prześladować swoich rówieśników w szkole – informuje „Daily Mail”.

Z danych uzyskanych od 37 z 43 jednostek policyjnych w Anglii i Walii wynika, że zgłoszono 138 incydentów dotyczących prześladowań o tle religijnym i rasowym, których prowodyrami były dzieci młodsze niż 10 lat. Liczba ta jest dwa razy wyższa niż jeszcze w 2011 roku. Wśród zgłoszeń były zarówno te dotyczące przemocy fizycznej jak i werbalnej.

Wśród dzieci, które dopuściły się tego typu zachowań jest m.in. 9-latek z Manchesteru. – Mój tata powiedział mi, żeby nie siadał obok Żydów – miał powiedzieć do kolegi z klasy. – Wracajcie do Polski – wykrzyczał z kolei do rówieśnika 8-letni chłopak z Humberside.

Policja hrabstw Devon i Cornwall dostała zgłoszenie dotyczące 9-latka, który wymachiwał nożem, wykrzykując przy tym rasistowskie komentarze, a 8-latka krzyczała „oni nas wszystkich zabiją” mając na myśli osoby o innym wyznaniu religijnym.

Jak zapewnia Mark Hamilton, zastępca naczelnika policji zajmujący się przestępstwami z nienawiści, dzieci poniżej 10. roku życia nie są objęte odpowiedzialnością prawną i nie mogą być karane. Policja może natomiast pracować z rodzinami i szkołami, aby starać się zapobiec takim sytuacjom.

Z informacji udostępnionych przez National Police Chiefs Council (NPCC), tylko od czwartku do niedzieli po referendum zgłoszono 85 takich incydentów. To o 57 proc. więcej niż miesiąc wcześniej.

(olz) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA