Ceny wynajmu mieszkań w Londynie spadły! Pierwszy raz od 6 lat!

Ceny wynajmu domów i mieszkań w Londynie spadły. Spadek jest co prawda bardzo niewielki ale i tak powinno cieszyć bo zdarzył się ostatnio w listopadzie 2010 roku.

Zdaniem ekspertów na fakt obniżenia cen mieszkań w Londynie wpłynęło głównie to, że na rynku pojawiło się sporo nowych mieszkań na wynajem. Nadmiar domów na rynku może być spowodowany faktem, że na początku tego roku bardzo dużo osób chciało kupić domy na wynajem, ponieważ od 1 kwietnia wszedł w życie nowy podatek od zakupu mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Według agencji Countrywide średnia cena wynajmu lokum w Londynie wynosi 1,280 funtów i w porównaniu z rokiem poprzednim to spadek cen o zaledwie… 7 funtów. Jeśli popatrzeć na to w kategoriach bezwzględnych to spadek jest nawet mniej niż symboliczny ale jeśli dokładnie przeanalizować cały sektor to może się okazać, że ten spadek jest zwiastunem nadchodzących zmian na rynku mieszkaniowym.

O tym, że rynek wynajmu mieszkań w Londynie powoli się nasyca świadczyć może także spadek liczby wynajmowanych mieszkań z dodatkowym zabezpieczeniem. Agencja Countrywide poinformowała, że nastąpił znaczący spadek popytu na domy z dodatkową ochroną. W lipcu 2015 roku na wynajęcie takiego lokum zdecydowało się 16% osób. W tym roku zaledwie 7% wynajmujących zapłaciło wyższą cenę za większe bezpieczeństwo.

Ceny wynajmu nieruchomości nie spadają niestety w innych rejonach Anglii. Średnio wzrost wynajmu oscyluje na poziomie około 1,5%. Obecnie średnia cena wynajmu lokum wynosi 951 funtów miesięcznie czyli mniej więcej tyle samo ile było w Londynie w 2012 roku.

Ceny wynajmu nieruchomości spadły także w Szkocji i Walii. W Szkocji średnia cena wynajmu domu wynosi około 689 funtów, zaś w Walii około 671 funtów. To mniej więcej o 10 funtów mniej niż rok temu.

Źródło | Informacje24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!