Cameron zrezygnował z bycia posłem!

David Cameron były premier Wielkiej Brytanii zrezygnował z mandatu posła, który sprawował od 2001 roku. Powód?

Spekuluje się, że Cameron podjął decyzję o swojej rezygnacji po dyskusji, jaką odbył ze sprawującą obecnie funkcję premiera Theresą May, na temat zmian w systemie szkolnictwa. Spór miał dotyczyć zmian dotyczących funkcjonowania grammar school.

Komentatorzy podkreślają, że Cameron, w czasie kiedy sprawował funkcję premiera odrzucił reformę szkolnictwa, która właśnie została wprowadzona.

Były premier zaprzecza by jego rezygnacja miała jakikolwiek związek ze sporem dotyczącym reformy szkolnictwa. Jednak dyskusja wokół szkolnictwa pokazała, że w jednej partii nie ma miejsca dla dwóch liderów. Jest więc wielce prawdopodobne, że to właśnie chęć usunięcia się w cień, by nie przeszkadzać nowej premier spowodowała, że Cameron zrezygnował.

Przypuszczenia te potwierdza poniekąd sam Cameron stwierdzając w wywiadzie przeprowadzonym przez IVT iż, „według mnie, w świecie dzisiejszej polityki i zważywszy na okoliczności mojej dymisji, nie ma możliwości bycia skutecznym posłem, kiedy było się premierem”

Źródło | Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!