Cała prawda o brytyjskiej kolei

– Pociągi są w Wielkiej Brytanii bardzo drogie. Konkurencja niby jest duża, ale na niektórych trasach bilet kosztuje drożej niż… samolot do Polski i z powrotem. Mam nadzieję, że z czasem firmy trochę obniżą ceny, bo na razie pociągi są tylko dla bogaczy – przyznaje 30-letni Damian, londyński cieśla, który co weekend jeździ do rodziny na północy kraju. – Nie mam wysokich wymagań odnośnie pociągu, poza tym, żeby dojechał na miejsce mniej więcej o czasie – dorzuca 42-letnia Milena, trenerka sportowa z Birmingham.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Tłoczno, brudno i po czasie – tak opisujemy pociągi niektórych przewoźników. Jednak to brytyjska kolej wciąż góruje nad polskim transportem kolejowym.

W badaniu organizacji Which udział wzięło 7 tysięcy pasażerów. W ich opinii Arriva Trains Wales to najbardziej spóźnialska firma, bo co trzeci pasażer podróżujący pociągami tego brytyjskiego przewoźnika nie dojechał na czas. Kolej działa w Wolverhampton i West Midlands. – Może się faktycznie spóźniają, ale najwyżej  o kilkanaście minut. Pociągi nie stoją bez powodu godzinami w polu, jak w Polsce – mówi 25-letnia Karolina, masażystka z Wolverhampton. Klienci byli niezadowoleni też z nieudanej strony internetowej firmy.

– Kupienie biletu to prawdziwa sztuka. Wyszukiwarka stacji składa się z mikroskopijnej mapy, którą trzeba ściągnąć na komputer. Aplikacja mobilna prawie nigdy nie działa – narzeka Karolina. Na szczycie listy punktualnych przewoźników były C2C, Chiltern Railways i Merseyrail. Tylko 7 proc. pasażerów tej ostatniej linii kursującej głównie w okolicach Liverpoolu, kiedykolwiek spóźniło się. – Myślę, że wszyscy przewoźnicy mogliby się od nas uczyć. Fakt faktem, że legendarny brak opóźnień uzyskiwany jest przez dość duże wymagania i targety w stosunku do załogi, ale cóż. Przynajmniej wiem, że pracuję u najlepszych – zauważa 30-letnia Monika z Liverpoolu, konduktorka jednego ze składów.

Taksówki na szynach

Za najlepszego przewoźnika kolejowego uznano Grand Central. Niewielka firma dysponuje tylko kilkoma pociągami, a w ciągu dnia zaledwie cztery razy jeździ do Bradford i pięć razy z Londynu do Sunderland. Pasażerowie najbardziej docenili fakt, że przewoźnik jest niezawodny, nigdy się nie spóźnia, a w jego pociągach jest czysto. Coś w tym musi być, bo w innym badaniu, tym razem przeprowadzonym na zlecenie National Rail, do Grand Central trafiło 95 proc. pozytywnych ocen. – Nawet logo i same czarne pociągi wyglądają po prostu cool. To trochę takie taksówki na szynach – zauważa 31-letni Andrzej, grafik komputerowy z Londynu. Na drugim miejscu zestawienia był Hull Trains, równie mała firma, która dysponuje identyczną liczbą siedmiu pociągów i codziennie jeździ ze stolicy do Hull. Pozytywne oceny za punktualność, czystość i niezawodność wystawiło 73 proc. pytanych.

Gorsi się cenią

Z najlepszym przewoźnikiem pojedziemy z Doncaster do Londynu już od 10,40 funta, a średnia cena biletu wynosi trzy razy więcej. Za przejechanie podobnego dystansu (ok. 285 km) z Birmingham do Holyhead na pokładzie nisko ocenianego Arriva Trains Wales zapłacimy w promocji 20 funtów, a na co dzień 51,40 funta. Dodatkowo w ciągu ostatnich pięciu lat ceny u tego ostatniego wzrosły ogólnie o 20 proc., a w połowie zeszłego roku – o kolejne 2,5 proc. Jak widać, koszt biletu to wciąż ważny czynnik wpływający na ocenę przewoźnika kolejowego.

– Pociągi są w Wielkiej Brytanii bardzo drogie. Konkurencja niby jest duża, ale na niektórych trasach bilet kosztuje drożej niż… samolot do Polski i z powrotem. Mam nadzieję, że z czasem firmy trochę obniżą ceny, bo na razie pociągi są tylko dla bogaczy – przyznaje 30-letni Damian, londyński cieśla, który co weekend jeździ do rodziny na północy kraju. – Nie mam wysokich wymagań odnośnie pociągu, poza tym, żeby dojechał na miejsce mniej więcej o czasie – dorzuca 42-letnia Milena, trenerka sportowa z Birmingham. – Za dobrą cenę mogłabym pojechać nieco brzydszym pociągiem. Niestety, najczęściej jakość nijak się ma do zawsze wysokiej ceny i słono płacić trzeba niezależnie od poziomu usług – narzeka.

Złe stopnie

W całym kraju najgorzej oceniliśmy Southeastern, a także Tameslink and Great Northern, które dostały 46 proc. głosów. Badani narzekali, że w zamian za dość wysoką cenę otrzymują rzadkie, średniej jakości połączenia, na które często trzeba czekać. – Przykro nam, jeśli nie spełniamy wymagań niektórych pasażerów. Nie życzymy nikomu długiego oczekiwania na pociąg i innych zakłóceń podróży. Ogólnie jednak satysfakcja klientów od ostatniego badania wzrosła. Zdajemy sobie jednak sprawę, że moglibyśmy jeździć częściej i bardziej punktualnie – oświadczyli przedstawiciele Tameslink and Great Northern w odpowiedzi na wyniki badań.

Sposób na spóźnienia

A co robić z niesolidnymi przewoźnikami? Skargę na bród czy niewygodę można zwykle wysłać pocztą, złożyć telefonicznie lub zamieścić na stronie internetowej. Nie każdy wie, że zawsze gdy pociąg się spóźni lub zostanie odwołany, możemy też zwrócić bilet i odzyskać pieniądze (to dotyczy też miesięcznych czy rocznych!), a gdy  spóźnienie wyniesie powyżej godziny, możemy dostać z powrotem nawet połowę ceny biletu, chyba że opóźnienie powstało z powodu ważnych, niezależnych od operatora zdarzeń, jak np. ekstremalnie zła pogoda i pod warunkiem, że bilet nie został kupiony w promocji Advanced fares.

Dla zasady

Staranie się o zwrot to jednak u niektórych operatorów wciąż żmudne zadanie – bilety trzeba odesłać pocztą, poczekać na zwrot parę tygodni, a zamiast pieniędzy dostaniemy vouchery na kolejny bilet. – To sposób, żeby zniechęcić nas do zgłaszania się po zwrot. Komu będzie się chciało chodzić na pocztę? Gdyby jednak wszyscy odbierali odszkodowania, jakość kolei poprawiłaby się natychmiast, bo operatorom zwyczajnie by się nie opłacało spóźniać – tłumaczy 24-letni Marcin z Cambridge, student ostatniego roku prawa, który o zwroty ubiega się dla zasady. Niektórzy przewoźnicy zwracają pieniądze nawet wtedy, gdy opóźnienie wyniosło tylko 30 minut i powstało nie z ich winy. Należą do nich CrossCountry, East Midlands Trains, Greater Anglia, Great Northern, Southeastern, Southern, Thameslink, Virgin Trains East Coast i Virgin Trains. Jest więcej dobrych wiadomości: rząd zapowiada, że od tego roku zamiast długiego czekania na voucher dostaniemy zwrot środków prosto na konto bankowe.

Najładniejsze dworce

Ogólnie jednak brytyjska kolej na tle europejskiej oceniana jest wysoko, zajmując ósme miejsce na 25 możliwych. Okazuje się bowiem, że flagowa szybka kolej w rodzaju francuskiego TGV to nie wszystko, a Niemcy czy Francuzi pociągi lokalne oceniali niżej niż Brytyjczycy swoje linie kolejowe. Z kolei Skandynawowie, Duńczycy czy Holendrzy zazdroszczą nam – ich zdaniem – bardzo przystępnych cen przejazdów. Przykładowo w Szwecji przejazd na trasie ok. 100 kilometrów może kosztować 30 funtów lub więcej. Niemal najwyżej w Europie oceniliśmy też nasze dworce i nie ma się czemu dziwić, bo wśród nich są te kultowe perełki architektury, jak King’s Cross czy Paddington.

Śnieg przez okno

Jak na tym tle wypada Polska? Niestety, bardzo źle. Choć został zakupiony szybki pociąg Pendolino i ruszyły wreszcie remonty torów za unijne pieniądze, to jednak ogólny obraz kolei raczej przygnębia. W badaniu europejskiej kolei zajęliśmy trzecie miejsce od końca, wyprzedzając tylko Portugalię i Bułgarię. – Jechałem dwa miesiące temu pociągiem ze Szczecina do Warszawy. W jednym wagonie przez szpary w zamkniętym oknie padał śnieg, w drugim było gorąco jak w saunie. Spóźnienie? Tylko godzinka – ironizuje 28-letni Oliver, student z podwarszawskiego Piaseczna. Wysłużone składy, słabe bezpieczeństwo i za rzadkie połączenia – to największe zarzuty wobec polskiej kolei. Inne to niska prędkość, brud, hałas, duże opóźnienia i nietypowe trasy, jakie oferuje często internetowa wyszukiwarka połączeń na stronie narodowego przewoźnika (np. podróż z Warszawy do Szczecina przez… Gdańsk). Jak widać, narzekając na brytyjskie pociągi, musimy pamiętać, że mogło być znacznie gorzej.

Źródło | Sonia Grodek

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!