» (ted) | The Polish Review

Lider niemieckiej CDU w landzie Nadrenia – Palatynat, dr Julia Klöckner wezwała władze Niemiec, by wprowadziły zakaz noszenia burek. „Nasze społeczeństwo jest społeczeństwem otwartym, nie ma potrzeby zasłaniania twarzy” – powiedziała podczas obrad regionalnego parlamentu.

____________________________________________________________________________________________

Zdaniem Klöckner noszenie burki w miejscach publicznych nie narusza wolności religijnej czy światopoglądowej, a wręcz jest poniżające dla kobiet. – W Niemczech kobiety i mężczyźni są równi wobec prawa, są częścią społeczeństwa otwartego. Zasłanianie twarzy, jest wbrew niemieckim wartościom.

Burka, to strój charakterystyczny dla najbardziej ortodoksyjnych wyznawczyń islamu – zakrywa całe ciało, pozostawiając jedynie wąski, poziomy otwór na oczy.

Niemiecka parlamentarzystka nie jest pierwszym politykiem, który domaga się wprowadzenia zakazu zasłaniania twarzy. W ubiegłym roku inny polityk niemieckiej chadecji, poseł do Bundestagu, Jens Spahn również wystąpił z podobnym wnioskiem. W rozmowie z Hannover Allgemeine Zeitung powiedział:- Większość imigrantów raczej przestrzega zasad według, których żyje niemieckie społeczeństwo, ale w niektórych miejscach w Niemczech istnieją „światy równoległe”. Nie możemy rezygnować, lub zubażać swoje wartości, bo ktoś pochodzi z innej kultury lub wyznaje inną religię. – uważa Spahn.

Gdyby zakaz wszedł w życie Niemcy byłyby czwartym krajem w Europie, po Belgii, Francji, Szwajcarii, który zabronił noszenia burek.

Źródło | The Polish Review

polish_review_100

Sharing is caring!