Brytyjski rząd: zwiększy się kwota wolna od podatku ale wzrosną ubezpieczenia!

George Osborne przedstawił w środę założenia nowego budżetu. Zgodnie z jego założeniami wzrost gospodarczy będzie niższy od zakładanego wcześniej ale zwiększy się kwota wolna od podatku.

W przedstawionym dokumencie minister finansów obniżył prognozy tempa rozwoju gospodarczego do listopada 2016 z 2.4% do 2.2%. Dobra nowina dla wszystkich jest taka, że zwiększyła się kwota wolna od podatku i roku obrachunkowym 2017/2018 wynosić ona będzie 11.200 funtów. Podniesiony ma zostać także próg od którego trzeba będzie płacić 40% podatek dochodowy.

Niestety to chyba koniec dobrych wiadomości. Od nowego roku zgodnie z założeniami budżetowymi ma zwiększyć się podatek płacony za ubezpieczenia z 9.5% do 12.5%. W oczywisty sposób wpłynie to na wszelkiego rodzaju ubezpieczenia w tym komunikacyjne i majątkowe. Zmniejszyć się ma także kwota, którą będzie można przeznaczyć na emeryturę nie płacąc przy tym podatku.

Wśród nowych rozwiązań zawartych w budżecie jest także zmiana długości zakończenia lekcji w szkole. Uczniowie i nauczyciele od nowego roku będą przebywali w szkołach dłużej niż do 15.30.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!