Brytyjski rząd oferuje pracownikom 1,2 tys. funtów. Warunek jest tylko jeden

Brytyjski rząd zamierza przyznać słabo wynagradzanym pracownikom wsparcie finansowe w wysokości do 1,2 tys. funtów. Nie jest to jednak nowy zasiłek społeczny, ale „zachęta” do oszczędzania. Pieniądze będą bowiem przysługiwały tylko tym, którzy będą regularnie odkładać drobne sumy na swoim koncie bankowym.

Niemal połowa dorosłych Brytyjczyków posiada oszczędności niższe niż 500 funtów. Tym samym nie mają oni odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek zdarzeń losowych, wiążących się z kosztami, lub trudnej sytuacji ekonomicznej, wynikającej np. z utraty zatrudnienia. Rząd UK postanowił zaradzić temu problemowi i skłonić Wyspiarzy do oszczędzania – „wystawiając ich na pokusę” w wysokości 1,2 tys. funtów.

Pieniądze będą wypłacane jedynie pracownikom o niskich uposażeniach, którzy kwalifikują się do pobierania zasiłku Universal Credit lub nieskładkowych świadczeń pracowniczych (in-work benefits). Warunek jest jeden: co miesiąc należy odłożyć 50 funtów na konto Help To Save. Po dwóch latach oszczędzania do zgromadzonej kwoty w wysokości 1,2 tys. funtów rząd dołoży 50 proc., czyli 600 funtów (300 funtów za rok).

W sumie przewidziane są dwie oszczędnościowe „dwulatki”, co oznacza, że w ciągu czterech lat pracownicy mogą otrzymać 1,2 funtów z kasy państwa – o ile sami zdołają odłożyć w tym czasie 2,4 tys. funtów. Uczestnictwo w programie Help To Save może w efekcie przynieść 3,6 tys. funtów oszczędności, z czego jedna trzecia będzie pochodzić z kieszeni podatników.

Za pomocą tej zachęty finansowej rząd chce skłonić Brytyjczyków, do swoistej dyscypliny finansowej, z nadzieją, że wypracowanie w Wyspiarzach „skłonności” do regularnego odkładania gotówki nie pójdzie na marne i zaowocuje większą odpowiedzialnością w gospodarowaniu pieniędzmi. Przedsięwzięcie ma ruszyć do kwietnia 2018 r.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!