Brytyjski rząd: Cenimy sobie wkład Polaków w Wielką Brytanię

Rząd Theresy May spotkał się w Londynie z przedstawicielami brytyjskiej Polonii. Tematem spotkania były głównie kwestie związane z Brexitem oraz przyszłość Polaków na Wyspach.

W spotkaniu, które zorganizowała brytyjska ambasada w Warszawie we współpracy z Polskim Ośrodkiem Społeczno-Kulturalnym (POSK) wzięli udział m.in. przedstawiciele ministerstwa spraw wewnętrznych i ministerstwa ds. wyjścia z UE.

Politycy mówili głównie o procedurach dotyczących uzyskania rezydentury oraz o postępach w negocjacjach odnoszących się do zachowania praw obywatelskich po Brexicie – informuje PAP.

– Nieprawdopodobnie cenimy sobie wkład Polaków w Wielką Brytanię w wielu obszarach życia – firm budowlanych, przedsiębiorstw wszelkiego rodzaju, publicznej służby zdrowia – i bardzo chcemy, żeby to trwało nadal – zapewnił w nagranej na wideo wypowiedzi do Polaków Alan Duncan, wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich.

Uczestnicy konsultacji mogli również zadawać pytania oraz przedstawić swoje uwagi odnośnie uzyskania tzw. „settled status”.

Jeszcze w tym roku w Birmingham i Edynburgu mają się odbyć podobne spotkania. Ich daty zostaną ustalone wkrótce.

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

OGŁOSZENIA

DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO I BEZ REJESTRACJI!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.